Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aynı isimle farklı tesis

Konu, 'ARŞİV' kısmında Hüseyin Hanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Hüseyin Hanlı

  Hüseyin Hanlı CMNet Üyesi

  Merhaba Arkadaşlar,

  Hali Hazırda bir toplama ayırma tesisimiz var farklı aynı isimle farklı bir yere Tehlikeli Atık Ara Depolama Tesisi kurmak istiyoruz böyle bir şey mümkün müdür?
   
 2. Gülşah Albayrak

  Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

  Olabilir şube olarak görünecek neticede Hüseyin bey. Benim çalıştığım toplama ayırma tesisi başka bir ilde aynı isimle geri dönüşüm tesisi açtı olabiliyor.
   
 3. Hüseyin Hanlı

  Hüseyin Hanlı CMNet Üyesi

  Tşkler Gülşah Hanım bu durumda aynı ildede olabilir ilden kaynaklı bi sıkıntıda olmaz herhalde.
   
 4. Gülşah Albayrak

  Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

  Kesinlikle olabilir. Neticede şube açabilir tesis. Yalnız biliyorsunuz ki lisans farklı olacak
   
 5. Hüseyin Hanlı

  Hüseyin Hanlı CMNet Üyesi

  Tabiki lisansımızı alacağız Tşkler Gülşah Hanım.
   
  Gülşah Albayrak bunu beğendi.
 6. Gülşah Albayrak

  Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

 7. Hüseyin bey farklı il olsun ya da bulunduğunuz ile aynı isimle farklı bir tesis açabilirsiniz. Bunda herhangi bir sıkıntı olmaz yalnız Gülşah hanımın dediği gibi lisanslar farklı olur.
   
  Gülşah Albayrak bunu beğendi.
 8. alya

  alya CMNet Üyesi

  peki diyelim ki aynı ilde farklı bir ilçede aynı lisansla açabilir miyiz örneğin bizim istanbul anadolu yakasında tat tesisimiz var avrupa yakasın dada aynı isim de tat açıcaz. sonuçta lisans aynı olacak onun için de bakanlığa tekrar başvuruda bulunmak gerekiyor mu
   
 9. aynı ilde farklı ilçede açacaksanız farklı lisans almalısınız. Sonuçta yerinz farklı kapasite farklı olacak. Birde adres farklı olacağı için aynı lisans ile açamazsınız.
   
  Gülşah Albayrak bunu beğendi.
 10. Gülşah Albayrak

  Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

  aynı mahallede karşıya karşıya bile olsanız lisans da farklı olur (aynen bakanlıktan gelen cvp bu şekildeydi bana) :)
   
 11. alya

  alya CMNet Üyesi

  peki şube olarak nasıl gösteriliyor onu anlayamadım

  o kadar çok tat tesisi var ki tek lisansla şube gibi gösterip açanlar
   
 12. şube de tek lisans üzerinden gösterilebilir diye biliyorum tabii bu konuda daha iyi bilenler vardır.eğer işin içinde bir oyun varsa şikayet edebilirsiniz.
   
 13. Gülşah Albayrak

  Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

  Olgaç bey siz toplama ayırma tesisinize ait farklı bir ilçede küçük bir yer açtınız. burada eğer pres makinesi varsa lisans gerekiyor. bu konu ile ilgili bakanlıkla görüşmelerimiz olmuştu. ama şu da var gizli saklı çalışan tesisler her zaman olduğu gibi var.
  Benim şuan çalıştığım TAT ın ankarada şubesi var aynı faaliyet sürdürülüyor lisansı ayrı
   
 14. öğrenmiş oldum çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi gizli çalışanlar var ve bunlara engel olunamıyor maalesef. Bir de il çevre şehirden şehire farklılık gösterebiliyor bilgi açısından. Bir de şunu soracağım. Pres makinesi varsa lisans gerekli dediniz. Bu kırma makinesi içinde geçerli mi?
   
 15. Gülşah Albayrak

  Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

  şimdi yönetmeliğe baktım. tat lar için yönetim planı var ise belediye sınırları içerisinde bir adet aktarma merkezi açabilir fakat ayırma ve presleme yapılmaz diyor. Aktarma merkezlerinin taşıması gereken kriterler mevcut ve kayıt altına alınır diyor.
  Yine bahsettiğim gibi bizim görüşmemizde eğer ayırma presleme gibi bir faaliyet varsa lisans gereklidir demişlerdi. Bence bu durumda kırma mak. içinde gereklidir diye düşünüyorum.
   
 16. anladım o zaman aktarma merkezinde lisansa gerek yoktur. Şu şekilde düşünelim. Benim iki yerim var organize sanayi bölgesinde ama farklı yerlerde. birinde lisans var birinde fazla olan malzemelerimi orada depoluyorum ve gerektiğinde gidip o malzemelerimi lisans olan yerde işliyorum bu şekilde olabilir. Diğer konuya gelince ben bu konu hakkında birisiyle konuştuğumda senin sadece pres makinen var ve sen gelen malzemeleri presliyorsun boyut olarak değişiyor ama kimyasal veya biyolojik bir değişim olmadığı için lisansa gerek olmadığını söyledi ama kırmada olduğunu söyledi.
   
  Gülşah Albayrak bunu beğendi.
 17. Gülşah Albayrak

  Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

  Olgaç bey herkesin farklı bir yorumu var. Biz bu konuyu çok tartışmıştık pres yapmıyacaksak aktarma merkezinin ne faydası var. o zaman hergün araçla tesise malı getiririz demiştik. ama sonuçta lisans dediler. ne kadar doğru bilemem
   
 18. Sakin olun:) bu konu tartışmaya açık bir konu ama orada bir işlem gerçekleşecekse lisans gerekli ama işin içine pres girince farklı boyut kazanıyor ben bunu yarın bir il çevreye danışayım bizim buradakiler ne diyecekler. Sizinle yine istişare ederiz. Bir de eğer malzeme alım satımı yapılacaksa lisans gerekli ama pres olunca araştırmak gerekir.
   
  Gülşah Albayrak bunu beğendi.
 19. Gülşah Albayrak

  Gülşah Albayrak CMNet Üyesi

  yok yok sakinim geldi geçti zaten :) paylaşırsanız sevinirim tabi ki.
   
  Olgaç SÜRMELİHİNDİ bunu beğendi.
 20. aman sakin olmakta fayda va bazen banada gelirler:) tamam ben yarın görüşürüm işin detayı hakkında bilgi alırım. Aslında bunun yönetmelikte yazması gerekir. Bu arada sizin gibi bir üstadlada tanıştığım için memnun oldum:)
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...