• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Belediye atıkları

Gökçe Kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
..........
Merhaba arkadaşlar,
Bir arkadaş belediye ile ihaleye girdiklerini ve belediye atıklarını aldıklarını söyledi. Herhangi bir belge olmadan belediye atıklarını alınabilmesi mümkün müdür? :kötü:

Belediye ihalesi derken ve atıklar ile kast edilen nedir? Ambalaj atıklarını belediye kendisi toplayıp seçip balyalayıp ihaleye çıkarmış olabilir bunu da ambalaj atığı gdt lisansı olanlar için ihaleye çıkarmış olabilir aynı şekilde tehlikesiz atıkları içinde yapmış olabilir. Ya da ambalaj atığı toplama ayırma tesislerine ihale açıp anlaşma yapmış da olabilir.

@TAÇ bana soran kişinin hiç bir belgesi yok beni şaşırtan da o oldu açıkçası. Nasıl ihaleyi alabildiler bilmiyorum, ben mi yanlış biliyorum diye düşündüm :kötü:

Aldığı atığın içeriği önemli bir de belki başkasının belgesi ile almış olabilir ticarette olabilen döngüler

Bizim firmadan böyle bi istekte bulundu aslında, ya bana yanlış anlattı yada ben anlamadım olayı. Atığın içeriğini de sormadım açıkçası, ama hangi atık belgesiz alınabilir ki?

Alan firmanın belgesi olmasa da başkasının belgesini beyan etmiştir. Belediyeye sorduğunuz da işi belgeli firmanın taşeronu olarak görüp işi alan firmanın adını vermiş olabilirler.

Değerli Meslektaşlarım, Ambalaj atıkları için belediyelerin herhangi bir yerlerden karar almaları gerekiyor mu?yani meclis yada mahalli çevre kurulunda karar almaları gerekiyor mu?bide bunların yasal dayanağı var mı? yani yönetmenlikte yazıyor mu?

Çöp ihalesini almış olabilir, yada ihalede şart vardır belediye adına izin lisans alacaktır diye vb. Yani şartnameye bakmadan bir şey söylemek boş laftan öteye geçmez...