• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bitirme tezi konu önerisi

Sude T.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Yıldız Teknik Üniversitesi
Değerli Meslektaşlarım ;

Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Bu dönem bitirme tezi projesi yapacağım ancak konu konusunda çok kararsızım güncel bir konu üzerinde çalışmak istiyorum. Şuan sıfır atık konusu çok gündemde ama bilinenlerin dışında farklı bir çalışma yapmak istiyorum bununla ilgili konu/fikir önerisi alabilir miyim. Fikirleriniz benim için değerli.

Teşekkürler.

Merhabalar, başlık açamadığım için buraya yazmak durumundayım. Bitirme projesi olarak elimizde bazı konular olmasına rağmen karar veremedik. Sadece bitirme olarak değil doğru projeyle devamında da birşeyler yapmak istiyoruz. Sizlerin önerdiği konular, şöyle bir şeyler yapsan devamı da gelir dediğiniz projeler var mıdır ? Laboratuvar çalışmaları düşünüyoruz.

Sen kişilerden tavsiye istiyorsun ama genelde bu tip konularda merak duyduğun bir konuda ilerle zaten bir araştırma yaparsan o sana başka bir kapı daha gösterir. Ben bu işi yaptım daha devamı gelmez buradan ileri gidilemez diye bir düşünce oluşmamalı. Sonuçta çevre mühendisliği diğer alanlarla beraber entegre ilerleyebilir.

Merhaba ,

Ben konu olarak Adsorpsiyon önerebilirim. Çalışması keyifli ve ileri dönemler içinde sizin için farklı şeyler keşfedip tasarlayabileceğiniz bi konu olabilir.

Membran Biyo Raktörler konusunu tercih edebilirsiniz. Gelişen teknoloji hep yenilikler getirir. Arıtmadaki gelişen teknolojilerden biri de Membran Biyo Reaktörlerdir. Laboratuvar çalışması yapmanıza da olanak sağlar.

Süperkritik çalışabilirsiniz. Oldukça faydalı olacağını düşünmekle beraber endüstriyel atıksuların süperkritik oksidasyon yöntemiyle iyi verim elde ettiğini gösteren çalışmalar gün geçtikçe artmaktadır. Geleceğin açısından da mesleki eğilimine yön verebilir. İyi çalışmalar.