Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çed başvuru süreci

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında tugceo tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
 1. tugceo

  tugceo CMNet Üyesi

  Herkese merhaba,
  Organize sanayi bölgesi içinde yapılacak bir inşaat için ÇED süreci nasıl olmalıdır?
  İncelediğim kadarıyla EK1 ve EK2 deki listelere girmiyor bina inşaatı.
  ÇED muafiyeti almam gerekiyorsa nasıl bir başvuru süreci takip etmeliyim?
  Bilgisi olanlardan cevaplarını rica ederim.
   
 2. DEMET AKMAN

  DEMET AKMAN CMNet Üyesi

  slm,
  Binaya ÇED alınmaz, binada yapılacak faaliyete ÇED alınır. ÇED ada pafta parsel verilir. o yerde yapılacak faaliyete verilir yani.
  Bina yapılma amacı, mevcut olan faaliyeti için önceden ÇED alınmış bir yere ek depo inşaatı ise il çevreden depolama amaçlı ÇED kapsam dışı yazısı talep edebilirisiniz. Ama öncelikli olan faaliyet konusudur.
   
 3. Caner Alabay

  Caner Alabay CMNet Üyesi

  projeninizi tanıdan bir rapor hazırlamanız gerekiyor ve rapor doğrultusunda il müdürlüğü gerekli incelemeleri yapar ve ona göre faaliyetin kapsamını belirler. hangi ildeyse ilk önce o ilin web sayfasında istenilen bilgilerle ilgili bir bölüm olabilir onu kontrol edin. eğer öyle bir bölüm yoksa il çevreyi arayıp özel olarak istedikleri bir şey olup olmadığını sorun.
   
 4. İsrafil Yılmaz

  İsrafil Yılmaz CMNet Üyesi

  öncelikle binada fabrikada yapılacak olan faaliyeti belirleyin. Çıkarılabiliyorsa iş akış şemasını çıkarın.Bullunduğunuz il çevreye ÇED görüş dilekçesi de yazabilirsiniz ÇED kampsam dışı iseniz ( listeleri inceledikten sonra ). İl çevre faaliyeti incelemeye gelecektir. Gelir tutanağını tutar ve size ona göre bir yazı yazar kapsam dışı veya değilsiniz diye. Organize sanayi bölgelerinde ise iş biraz daha farklıdır. Bu söylediğim dilekçeyi organize yönetimi çevre birimine verirsiniz. Kocaeli de böyle. Yine gelir denetim yaparlar tutanak tutar giderler sonucu sana bildirirler. Başvuru dosyasında ne olması gerektiği ise ilden ile farklılık gösterebilir. Organize yönetimi çevre birimi ile istenen belgeler vs konularında görüşün size taslak evrakları verecektir.
   
 5. Caner Alabay

  Caner Alabay CMNet Üyesi

  çoğu il çevre maalesef kapsam dışıları incelemeye gelmiyor. iş akım şeması ve taahhütnameyi esas alıp kapsam dışını yazıyorlar. tabi inceleyen il çevreler de mutlaka vardır.
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?