Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çelik dökümcüler geri dönüşüm lisansı almalılar mı ?

Konu, 'ARŞİV' kısmında İsrafil Yılmaz tarafından paylaşıldı.

 1. İsrafil Yılmaz

  İsrafil Yılmaz CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar bir kaç zamandır çelik döküm sektöründe çevre mühendisi olarak çalışmaktayım. Son dönemde Atık Yönetimi Yönetmeliği ve Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanım tebliğine takmış durumdayım.

  Çelik döküm işi yapıyoruz ve bizim aldığımız hammadde : işlenmiş ayrılmış ve belirli kaliteye getirilmiş preslenmiş metalleri ergiterek çelik alaşımı yapıyoruz ve çelik malzeme üretiyoruz.
  Ayrılmamış işlenmemiş hurdayı direk ergitenler gibi çalışmıyoruz yani . Diğer bir değişle ıslahı yapılmış metalleri ergiterek üretim yapıyoruz.

  Bu şekilde döküm sektöründe çalışan arkadaşlar var mı ? Ve Lisans işlemlerine başlayan arkadaşlar var mı ? karşılaştıkları zorluklar nelerdir ? denetimelrde daha çok nelere dikkat etmektedirler ?

  Bu şekilde döküm sektöründe üretim yapan bir firma geri dönüşümcü olarak değerlendirilebilir mi ?Değerlendirilmemeli mi?
   

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.