Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre bilgi sistemi

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında alper sezgin tarafından paylaşıldı.

 1. alper sezgin

  alper sezgin CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar. Yeni başladığım işyerinde çevre bilgi sistemine kayıt iki kere yapılmış(yeni farkına vardım). Atık beyanı ve atıksu arıtma tesisleri bilgi sisteminin açılması için kullanım başvuru formu il çevre ve şehirciliğe iletilmiş. Beyan sistemi açılacak diye beklerken mart ayındaki bildirim süresi geçmiş. Fakat kullanıcı adı ve şifresini daha sonradan bulduğum önceden açılan sistemde il çevre ve şehircilik tarafından atık beyanı ve AAT bilgi sistemi açılmış ve bu yüzden mart ayı sonuna kadar girilmesi gereken atık beyanı yapılamamış. Bununla alakalı izlenmesi gereken yol? ceza gelir mi? Bir de birinde seveso bildirimi yapılmış diğerine yapılmamış. Ne yapılabilir? yardımcı olursanız sevinirim....
   
 2. beyan yapılmamış tarihten itibaren yapmaya başlayın. Normalde cezai işlem var ama siz yapmaya başlayın il çevre müsaade eder.Seveso bildirimi yapılmıssa yapılan sistem üzerinden hareket edin diğer sistemi iptal ettirin.
   
 3. bll_2081

  bll_2081 CMNet Üyesi

  ÇBS kaydı yapmak için onlineçevreden kayıt başlangıç tıklayarak firmayı vergi no ile arttıktan sonra firmayı buldum.Firma bilgileri doğru seceneğini seçtikten sonra bir form sayfası açıldı. Fakat firma formunu doldururken firma adresi ve ili merkez görünüyor tesis başka şehirde nasıl bir kayıt işlemi yapmak gerekiyor?
  Önce merkezi (ankara) cbs kayıt edip sonra aynı işlemi tekrar tesis olarak mı kaydettireceğim. Birde tesisin henüz TSG mevcut değil acaba bu yüzden mi il seceneğini değiştiremiyorum?
   
 4. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Çevre bilgi sistemi, tesisin verilerini Maliye Bakanlığı'ndan çeker. Yani Maliye Bakanlığı'nda mevcut olan vergi no'su hangi adresi gösteriyorsa sistem onu alır. Bu konuyu Maliye Bakanlığı'nın ilgili birimi ile çözebilirsiniz.

  İyi Çalışmalar,
   
 5. Meltem OSMANOĞLU

  Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

  Sizin tesis şubemi acaba? çünkü adres bilgileri Melih beyinde dediği gibi merkez çıkar siz bir sonraki formda şube bilgilerni giriyorsunuz o şekilde hatırlıyorum.
  ayrıca konuyu il çevre ile görüşürseniz ceza uygulanacagını sanmıyorum.
   
 6. Şebnem Mahmude Ayzıt

  Şebnem Mahmude Ayzıt CMNet Üyesi

  Merhabalar Ben Birşey sorcaktımda. Belediyelerin atık ambalaj sistemi girişleri farlı yerden mi oluyor? Ben kullanıcı kodunu girmeye çalışdığımda harfe tıklar tıklamaz siliyor? Yardımcı olur musunuz lütfen ???
   
 7. Hasan Uzatıcı

  Hasan Uzatıcı CMNet Üyesi

  önce merkezi ekleyin. en son "tesis ekle" veya tesisiniz yoksa "şubemi tesis olarak kaydet" şeklide seçenek çıkıyor. ordan tesis ekleyiniz.
   
  bll_2081 bunu beğendi.
 8. pre_conception

  pre_conception CMNet Üyesi

  Çevre Bilgi Sistemi'nde bu uyarı çıkıyor. SGK numarası nereden güncellenecek?
   

  Ekli Dosyalar:

 9. Hasan Uzatıcı

  Hasan Uzatıcı CMNet Üyesi

  Firma İşlemleri>Firma Bilgilerim Güncelle
   
 10. Gizem Sunar

  Gizem Sunar CMNet Üyesi

  Merhaba, Ek-1 ya da Ek-2 ye tabi olmayan tesisler de Çevre Bilgi Sistemine kayıt olmak zorundalar mı? Kimlerin kayıt olması gerektiğiyle ilgili bir liste var mı?
  Teşekkürler
   
 11. “Çevre iznine veya çevre izin ve lisansına tabi olmayan işletmeler

  MADDE 13 – (1) EK-1 ve EK-2 listelerinde yer almayan işletmelerde de çevre izin veya çevre izin ve lisansı kapsamında yer alan ilgili mevzuatta belirtilen esas ve hükümlere uyulması ve emisyon sınır değerlerinin aşılmaması gerekir. Yetkili merci, EK-1 ve EK-2 listelerinde yer almayan ancak ilgili mevzuattaki emisyon sınır değerlerini aşan işletmelerden de çevre izni veya çevre izin ve lisansı alınmasını ister.”
  Çevre izin ve lisans yönetmeliğinde böyle bir madde var ve il çevre müdürlüğü seni kayıt altına alır ve firmanızı takip eder.
   
  Gizem Sunar bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.