• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Bilgi Sistemi

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
ARÜV ÇEVRE MÜH. A.Ş.
Çevre Bilgi Sistemi

Bu sistem ile; bir çok uygulamada geçen firma, tesis, kullanıcı gibi kavramların ortak bir havuzda toplanması amaçlanmaktadır.

Böylece;
Firma, tesis ile ilgili herhangi bir güncelleme için ayrı ayrı uygulamalarda tek tek işlem yapılmasına gerek kalmayacak.

Birden çok uygulama için ayrı internet adresi, kullanıcı adı, şifreye gerek duyulmayacak.

Giriş adresi:

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• Çevre Bilgi Sistemi Sunumu.pptx
    2.5 MB · Görüntüleme: 926
@Gülfem Polat
danısmanlik firmasını aktiflestirdikten sonra uygulamalardan yeterlik uygulamasini ekledikten sonra ordan mı gorunuyor burasi? dogru anladim?

@Kara--

Arkadaşlar buradaki protokolden kasıt eski sitemde yer alan protokol değil mi? 30 gün içinde sisteme yükleme v.s. gibi durumlardan dolayı yada protokol otomatik olarak geliyor mu?

@Gülfem Polat
Teşekkürler.firmalarımızı zar zor olsada aktardık.fakat kendi danışmanlık firmamızı 2 gündür aktifleştiremiyorum.hep bir hep bir hata.şu 15 gündür çektiklerimiz nedir bilemedim.

@Tolgay Doğan
evet biz şöyle yaptık.
  1. firma sahibi e devleti ile giriş yaptık.
  2. danışman firmayı aktifleştirdik. ordan firma sahibi isterse yetkili ekliyor
  3. yeterlilik uygulamasını ekledik
  4. hesaplar sekmesinden danışman firmanın altında yeterlilik sekmesine tıklayınca ayrı pencere açıyor.
  5. açılan ayrı pencerede aşağıdaki görüntü çıkıyor.1.jpg
  6. buraları karıştırın :)

@Arif Öztürk
otomatik gelen de var. şunu hatırlatmak isterim. sistem yavaş yavaş entegre oluyor. dün bende hiç firma gözükmüyor iken bugün bir firma eklenmiş. protokolü danışmanı vs bilgileri ile.
o yüzden aceleci olmamak gerek sanırım.

Ben en iyisi 1 hafta bekleyeyim.geneç eçbs ilk açıldığında sıkıntı olmuştu şimdi düzeldi.beklemek hataların önüne geçer

Yalnız şu kendi şahıs uygulamalarımızdaki eksikliği giderin sıkıntı oldu.hiç bir şey yapamıyoruz.firmalarda aktif neyin eksikliğini gidericem anlayamadım

@sevokul
BEN BU EKRANLA HİÇ KARŞILAŞMADIM TESİSE KENDİMİ ATARKEN

@turkay23
BENDEDE O UYARI ÇIKIYOR. EKSİK BİLGİ OLDUGUNU DÜŞÜNMÜYORUM.

entegre çevre sistemde firmamı yanlışlıkla sildim. sildikten sonra tekrar vergi numarasını girdiğimde bu vergi numarasına ait firma sistemde var uyarısı alıyorum ama hesap menüsü kısmına firma adım görünmüyor. Alo181 i arayıp anlattım yanlışlıkla firmamı sildim yeniden de vergi numarasını girince kabul etmiyor dedim. Başvurunuzu aldık geri dönüş yapılacaktır dediler. Daha sonra şöyle bir mail aldım
Hesap Menüsünün sağ üstündeki \"Yetkili Değişikliğine Başvur\" butonuna tıklaması ve başvuruyu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne onaylatılması gerekmektedir.
bende hesap menüsü -yetkili değişikliğine başvur a tıkladım orda yetkili dosyasını soruyor oraya ne yüklenecek bilmiyorum.
Başına böyle bir durum gelen arkadaşlar ya da sistemi bilen arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim 1 haftadır uğraşıyorum ancak çözüme ulaşamıyorum.

entegre çevre sistemde firmamı yanlışlıkla sildim. sildikten sonra tekrar vergi numarasını girdiğimde bu vergi numarasına ait firma sistemde var uyarısı alıyorum ama hesap menüsü kısmına firma adım görünmüyor. Alo181 i arayıp anlattım yanlışlıkla firmamı sildim yeniden de vergi numarasını girince kabul etmiyor dedim. Başvurunuzu aldık geri dönüş yapılacaktır dediler. Daha sonra şöyle bir mail aldım
Hesap Menüsünün sağ üstündeki \"Yetkili Değişikliğine Başvur\" butonuna tıklaması ve başvuruyu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne onaylatılması gerekmektedir.
bende hesap menüsü -yetkili değişikliğine başvur a tıkladım orda yetkili dosyasını soruyor oraya ne yüklenecek bilmiyorum.
Başına böyle bir durum gelen arkadaşlar ya da sistemi bilen arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim 1 haftadır uğraşıyorum ancak çözüme ulaşamıyorum.

@cevreciolalım
aynısı bende de oldu. bakanlık dediğiniz gibi yetkili değişikliği başvurus yapmamızı istedi. yetki belgesi olarak imza sirküsü veya ticaret sicil yeterli. sonra sistemin ürettiği dilekçe ve yetki belgesini il çevreye verdik bekliyoruz

hey allahım ya bir de bunu yazmışlar "Ayın 20'si ile 30'u arasında Tesise ait çalışma takvimi girilmelidir. Çalışma takvimi girilmediği durumda ve/ veya eksik giridildiği durumda sistem tarafından ceza puanı uygulanacaktır." .. yükleyebilen var mı ?

Bende aylık çalışma takvimini yükleyemedim ve il müdürlüklerine dilekçe yazacaktım bunla ilgili bakanlığı aradım. Aylık çalışma takvimi ile ilgili bakanlık duyuru yayınlayacakmış. Ayrıca duyuruda, belirtilen ek süreler ile ilgilide bilgi yer alacakmış. .

@ezgig
nerde gördünüz bu uyarıyı... sanki herşeyi hallettiler de bize ceza yazmadıkları kaldııı... ramazanda insana eziyet resmen başka birşey değill...

Danışmanlık firmamızın sahibi üzerinden EÇBS sistemine girip.. şahıs uygulamaları.. yeterlik uygulaması na girdim. açılan sayfada sol taraftaki kurum/kuruluş işlemleri - kurum/kuruluş bilgisine bastım.. açılan sayfada ne sonda çalışma takvimi diyor. Ancak nasıl yükleme yapılacak anlamadım. Çünkü boş çıkıyor herşey

@Kara--

Danışmanlık firmamızın sahibi üzerinden EÇBS sistemine girip.. şahıs uygulamaları.. yeterlik uygulaması na girdim. açılan sayfada tepede yazıyor sinir bozucu.

@ezgig
ben daha danışmanlık firmamızı eçbs de aktifleştirmediğim için göremiyorum :-) teşekkür ederim :-) biz sistemde yokuz heralde ceza puanı yazamazlar :-D:D