• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Bilgi Sistemi

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
ARÜV ÇEVRE MÜH. A.Ş.
Çevre Bilgi Sistemi

Bu sistem ile; bir çok uygulamada geçen firma, tesis, kullanıcı gibi kavramların ortak bir havuzda toplanması amaçlanmaktadır.

Böylece;
Firma, tesis ile ilgili herhangi bir güncelleme için ayrı ayrı uygulamalarda tek tek işlem yapılmasına gerek kalmayacak.

Birden çok uygulama için ayrı internet adresi, kullanıcı adı, şifreye gerek duyulmayacak.

Giriş adresi:

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• Çevre Bilgi Sistemi Sunumu.pptx
    2.5 MB · Görüntüleme: 926
Çevre Bilgi Sistemi Şifre ve Kodda sıkıntı yaşayanlar bulundukları ilin Çevre İl müdürlüğüne gidip yetkili memura tekrardan kod ve şifre yenileme yaptırabilirler. yoksa giremezler

Günaydın arkadaşlar, Çevre Bilgi Sistemiyle bugüne kadar pek işim olmadı açıkçası fakat bir ay içinde tesis ataması yapmam gerekiyor ben bu konuda pek bir şey bilmiyorum birkaç gündür denetimde olduğumuz için takip de edemedim Çevre Bilgi Sistemine kullanıcı adım ve şifremle giriş yapamıyorum.Bu sistemde mi değişti ?

@Seda Özsoy
kolay gelsin geçen hafta çevre bilgi sisteminde firmaların şifresini değiştirdiler ve mail yoluyla firmalara ilettiler. isterseniz bir kontrol edin eğer göndermedilerse yeni şifre talep edebilirsiniz ve ozaman atamanızı yapabilirsiniz.

Teşekkürler Olgaç Bey, benim şöyle bir sorunum var işe girdiğimde danışmanlık firmasının sözleşmesi hala devam ediyordu bu yüzden firmama çevre görevlisi olarak atamamı mart sonunda yapacağım.Kişisel olarak aldığım kullanıcı adı ve şifrem vardı onunla giriş yapamıyorum.Galiba o sistemi de değiştirdiler değil mi?

@Seda Özsoy
birşey değil şimdi size şu şekilde anlatayım siz çevre bilgi sistemi olsun ya da ambalaj atık sistemine kendinizi çevre görevlisi olarak atayabilirsiniz. sisteme giriş yaptığınızda kendi isminizi yazıp kaydedebilirsiniz. sonra il çevre müdürlüğüne dilekçe yazarak tesiste çevre görevlisi olarak çalıştığınızı söyleyip ekinede eğer lisansınızı aldıysanız gfb tarıhınden itibaren sigorta hizmet dökümü listesini alıp ( kendi adınızın olduğu) il çevreye götürerek yapabilirsiniz. bizimde danışman firmamız var ama ben tesise yetkili olarak kendimi atadım. birde kişisel olarak aldığınız kullanıcı adı ve şifre var dediniz mobil imza için mi? yoksa başka yerden mi aldınız. çünkü il çevre her firmaya çevre bilgi sistemi ve ambalaja tık sistemi için şifre gönderiyor. kişisel olarak şifreye gerek yok.

@Dilara Meriç
tamam ama sen kendini yaz sonuçta il çevredekiler birşey oldugunda senınle irtibata geçecekler çünkü tesisin yetkılısı ve muhendısı sensın.

@Olgaç Sürmelihindi
bence tesis sahibinin yazılması daha uygun sonuçta telefonla aradığında konunun muhatabına yönlendirme yapılır..... il çevre müdürlükleri adımıza tesislerin vekaletnamesi olmasına rağmen resmi evrakları tesis yetkilisine imzalatmamızı öneriyorlar.... gerçi siz içeride çalışan olacaksınız anladığım kadarıyla ama yinede tercih sizindir...

@Emine Erdem
sizin söylediğiizde doğru ama sonuçta çevre adına tüm yükümlülük bizde olacak ve işin içinde biz olduğumuz için bizimle görüşmeleri daha uygun olur. bende vekaletname var ve belgeleri ben imzalıyorum. örneğin beyan yaptıktan sonra dilekçe yazıyorum ona imzamı ben atıyorum. vb. bu şekilde kendi isminizi yazsanız birsakıncası olmaz. sonuçta tesis bizden soruluyor.

@Olgaç Sürmelihindi
dilekçelere imza konusunda bizde aynı şekilde tesise atamış olduğumuz çevre görevlisi arkadaşımız atıyor yada atıyorum... ama taahhütname gibi evraklarda tesis yetkilisine götürüyorum gerekli bilgileri veriyorum imzalatıyorum....

@Emine Erdem
taahhütname konusunda bende öyle yapıyorum firma sahibine imzalatıyorum ama cbsde ben kendımı atadım. ben birde vekaletname örneğini il çevre müdürlüğünede götürdüm ve durumu izah ettim tamam dediler. o şekilde.

Merhaba arkadaşlar ilk iş deneyimim ve atık yağ beyanı yapmam isteniyor ÇBS de atık beyanına giriyrm ancak ilgili yönetmelikteki ek-2 yok ve çoğu tesisimizde atık yağ yok yardımcı olursanız sevinirim

@FT6601
Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği:
MADDE 9 – (1) Atık yağ üreticileri,
e) (Değişik:RG-5/11/2013-28812) 26 ncı maddeye göre kayıt tutmakla ve EK-2’de yer alan Atık Yağ Beyan Formunu doldurarak takip eden bir sonraki yılın Şubat ayı sonuna kadar çevre ve şehircilik il müdürlüğüne göndermekle,....
Yönetmelik ekinde belirtilen formu bulabilirsiniz, bildirim yazılı olarak Şubat Ayı sonuna kadar yapılıyor.
Bilginize.

@Melis Kara

Melis Hanım o zaman yönetmeliğin arkasındaki eki doldurup il Müd bırakmam yeterli olucak ve sistem üzerindn bişey yapmama gerek yok dimi teşekkür ederim ilginiz için

@FT6601

Atıklar "Yağ" olduğu için ek-2 formu doldurulup il müdürlüğüne atık yağ beyanı yapılacak.

Aynı zamanda atıklar "Tehlikeli Atık" olduğu için online.cevre.gov.tr üzerindeki TABS uygulamasından diğer tehlikeli atıklarla birlikte tehlikeli atık beyanı yapılacak.

Bence de aynı atığı iki farklı kanaldan beyan etmek çok saçma ama mükemmel (!) mevzuatımız bu şekilde.