Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre bilgi sistemindeki kuruluş tarihi

Konu, 'ARŞİV' kısmında Özgür Anaç tarafından paylaşıldı.

 1. Özgür Anaç

  Özgür Anaç CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhabalar, ÇBS de tesislerin kaydında belirttiğimiz kuruluş tarihinden kasıt acaba sizlerce nedir? Tesisin tam anlamı ile bulunduğu yere kurulduğu tarih mi, kapasite raporunda ki faaliyete başlama tarihi mi yoksa gerçekten fiili anlamda üretime başladığı tarih mi?

  Şöyle örneklendireyim konuyu; örneğin bazı tesisler (asfalt plent) kurulması oldukça zaman alabilmektedir, çünkü o makineye ait bir çok yardımcı makine ve proses gereklidir..Bunların getirilmesi, montajı oldukça zaman almaktadır. Örneğin, kızgın yağ kazanı, bitüm tankları, yakıt yada enerjinin çekilmesi getirilmesi vs.. Bu arada ana makine (plent) geldiğin de kapasite raporuna başvuru yapılıp, heyet gelip ana makine orada olduğu için geldikleri tarih itibari ile raporunu tutup kapasite raporunu kısa süre de en geç 1 ay gibi süre sonrasında o tarihli olarak elimize geçiyor..

  Bu arada tesis bırakın faaliyete geçmeyi, hala kurulma aşamasında..Şimdi buradan yola çıkarsak sizce tesisimizin ÇBS kaydında ki kuruluş tarihi hangisidir?

  Derseniz ki kapasite raporundaki tarih değil, gerçekten ilk kurmaya başladığınız tarih kuruluş tarihi olmalıdır diye, o zaman ÇBS deki kuruluş tarihi farklı, kapasite raporundaki tarih farklı olacağından gerek GFB gerekse çevre izni sürecindeki durum ne olabilir?

  3. durum da kapasite raporunda faaliyete başlama tarihi olarak belirtilen tarihte hala kurulum işlemleri gerçekleştirilip, nihai üretim olmadığını düşünürsek bu durum da kuruluş tarihi farklı, kapasite raporundaki tarih farklı, nihai üretim tarihi farklı olacağında GFB ve izin sürecindeki durum ne olur?

  Teşekkür ederim..
   

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları