Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre danışmanlık işindeki saçmalıklar

Konu, 'ARŞİV' kısmında Burak Dumlu tarafından paylaşıldı.

 1. Burak Dumlu

  Burak Dumlu CMNet Üyesi

  Arkadaşlar iki buçuk yıldır çevre danışmanlık işinde çalışıyorum. Mantığını anlamadığım bir kaç şey var. Bunların mantığı varsa açıklayabilirmisiniz? yada sizlerinde böyle saçma gördüğü işlemler varsa paylaşabilirmisiniz ?

  1- Şantiyeler evsel nitelikli atık sularını fosseptikte biriktiriyor. Atık suların belediyenin vidanjörüyle çekilip belediyenin kanalizasyon sistemine boşaltılması istenir. Dereye yada başka alıcı ortama boşaltılırsa ve tespit edilirse çok büyük cezalar yenir. Buraya kadar herşey çok güzel Fakat doğudaki ilçe belediyelerinin %99 unun arıtma sistemi yok yani direk derelere boşaltılıyor. belediyelere neden ceza yazılmıyor. Yada bu kadar tiyatro çevirmenin alemi varmı okadar mazot boşa yakılmış olmuyormu?
   
 2. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  belediyeyi bağlı il çevreye veya bakanlığa şikayet edebilirsin mesela.
   
 3. Burak Dumlu

  Burak Dumlu CMNet Üyesi

  Bilmedikleri bir durum olduğunu sanmıyorum. Hatta birebir konuştum bu konuyu bu konuyla ilgili projelerin olduğunu haklı olduğumu ama ülkenin şuanki durumunun bu olduğu söylendi
   
 4. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  devlete devletimi şikayet edeceksin. sende haklısın. Hadi orası doğu diyorsun Sanayinin Beşiği Kocaeli'nde ben vidanjörün direk rogara süt renginde bir suyu boşalttığını gördüm.
  Not: Devlete Bağlı Bir Vidanjördü
   
  Burak Dumlu bunu beğendi.