• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

“Çevre Görevlisi Belgesi Vize Yenileme Başvurusu” eğitim sonrası yapılacaklar

İremmmmmm

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Modern Plastik A.Ş.
Herkese merhaba,

Çevre görevlisi belgesi vize yenileme başvurusu işlemlerinde eğitimleri tamamladım , sertifika geldi ancak bakanlığın sitesinde ;

''Eğitimi tamamlayarak sertifikasını alan adaylar, çevre görevlisi belgesi başvurusu yapmak için Bakanlığımız ÇED, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’nün web sayfasında
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
e-devlet üzerinden giriş sağlayacak ve “Çevre Görevlisi Belgesi Vize Yenileme Başvurusu”nu seçerek, e-imza ile elektronik olarak başvuru yapacaklardır. '' yazıyor.
bu linke tıklaıp e devlet girişi yaptığımda '' “Çevre Görevlisi Belgesi Vize Yenileme Başvurusu” çıkmıyor,
sistemsel bir durum mu, yoksa benim sayfamda mı gözükmüyor?
desteğinizi rica ederim.

Normal ECBS'ye girin, solda şahıs uygulamalarına girin. Yeterlilik sayfasına girin. Çıkan sayfada Çevre görevlisi onay durumunda/iptal edildi/Onaylandı gibi şeyler yazıyor. Ana ekranda görünüyor zaten. Son Çevre Görevlisi işlemine tıklayın. Ekranda para yatırmanız gerektiği ile ilgili uyarı göreceksiniz. Eğitiminizi tamamlamadığımız yazabilir onu dikkate almayın. Eçşb sistem üzerinden referans numarası alıyorsunuz. Halk bankasından 280 TL yatırıyorsunuz. Bu işlem sadece şubelerde yapılmaktadır, ATMlerde yapılmıyor. Dekontu kaybetmeyin yükleme için gerekli olacaktır.

Parayı (280 TL) ref noya göre yatırdıktan sonra yine bahsettiğim ekranda vize sürecini başlat diye bir kutu göreceksiniz. Oraya tıkladığınızda belgeler kısmına gelin, yüklemeniz gereken dekont ve vesikalık fotoğraf yeri var. Oraya belgeleri yükledikten sonra bende diplomamı da istemişti. Gerekirse onu da yükleyin. Sayfanın sol üstünde evraklar doğrudur onaylıyorum gibi bi kutucuk var onu tıklayıp e ya da mobil imza ile onaylayın. Sonrada takip edin sisteme 4-5 gün içinde onaylandı diye düşüyor. (GİZEM SUNAR Hanımdan alıntıdır)

kolay gelsin arkadaşlar yeni mezun çevre mühendislerinin çevre görevlisi eğitimi ne zman açılacak biligisi olan var mı ? uzaktaneğitim sayfasında duyuru yok

@songül taşdemir
PDF olarak yüklerseniz sıkıntı olmayacaktır 10 mb boyut limiti var diye hatırlıyorum.

arkadaşlar merhaba,
200 TL yatırdım. Eğitimi tamamladım. Çevre Görevlisi Belgesi için Sistemden başvuru yaptığımda herkeste 280 TL gözüken kısım bende 420 TL olarak gözüküyor. bunun sebebini bilen, çözen var mıdır?

@esineray
Aynı sorunda bende de gözüküyor

@kubiay DUMAN
Kubilay bey, bildiğim kadarıyla vize süresi geçmiş veya 1 aydan az kaldığı için %50 oranında zamlı fiyat istiyor diye biliyorum.

@kubiay DUMAN
vize eğitimini aldıktan sonra çevre görevlisi belgenin bitiş tarihinden 1 ay önce ücreti yatırıp başvuruyu tamamlaman lazım.. diğer türlü son 29 gün kala başvurdun diyelim.. %50 cezalı hesaplıyor.. 280 + 140 yani.. 420 tl ordan geliyor..

ama bende öyle bi süre aşım yada geç kalma durumu da yok.. bakalım.. eyeterlik@csb.gov.tr adresine yazdık yolladık.. ne çıkacak göreceğiz..

@Burcu_
merhaba dekontu yükledim ama fotoğraf yükleme yeri bende görünmüyor ayrıca belgeyi daha öncede aldığım için deneyimler kısmını siz nasıl doldurdunuz