• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Görevlisi Belgesi

mehmetsurmeli

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
NOYAÇEV MÜHENDİSLİK İNŞAAT MADENCİLİK SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.
Arkadaşlar merhaba. Geçen sene çevre görevlisi eğitimi aldım ve eğitimi başarıyla tamamladım, katılım sertifikası elektronik ortamda düzenlendi. Ancak ücreti yatırarak belgemi almadım. Sistemde aktif bir çevre görevlisi olabilmek için sanırım bu belgeyi almam gerekiyor. Belgeyi alabilmek için ne yapmam gerekmektedir.

Merhabalar bende 2015 yılından aldığım belgemi göremiyordum. Geçen ay yenileme yaptım. Yenileme zamanında göremediğim için sorun olmadı bilginiz olsun. İlerde de sorun olmaz.

Soyadı değişikliğinde vesikalık ve arkalı önlü kimlik isteniyor. Vesikalığı taratıp yükledim fakat aynı formatla kimliği yükleyemiyorum kabul etmiyor sistem. Sorun ne olabilir acaba:rolleyes:

sistem genelde yükleme yapılacak evraklar için boyut kotası koyuyor. Mesela "max. 10 mb. boyutunda olması gerekmektedir" diye. Acaba kimlik taramanızın boyutu yükleme sınır boyutundan fazla ise kabül etmez. Eğer öyle ise durum internette arayarak boyutunu düşürebilirsiniz.

Merhaba,

2019 Yılı için normal fiyat 330 TL, buna %50 ceza ekleyince 495 TL ödemeniz gerekiyor. Hatalı çıkıyorsa, Mehmet Gürsoy ve Adnan Macit Beylere mail atarak çözebilirsiniz. Çünkü şu an siz bu parayı yatırırsanız, eksiklik gönderip farkı tekrar yatırmanızı isteyecekler. Ekstradan stres yaşamış olacaksınız. Kaldı ki 2019 yılı da bitmek üzere, fiyatlar bir daha değişebilir.

Kesinlikle öyle arkadaşımın başına geldi farkı yatırıp tekrar dekont yüklemeye çalışmak ve hata sonucu mail ile iletişim kurup ancak halledebildi. 495 tl cezalı bedel

@Özge ÇAKIR eğer yatırmanız gereken bir ücretten az yatırdığınızda eksik ücret için referans numarası almakta problem olabiliyor diye bir arkadaştan duymuştum.

Bizde ekranda 350 tl yazıyor Cem bey, süre geçtiği için bu hesaba göre %50 zamlı 525 tl ödememiz gerekiyor sanırım

@Özge ÇAKIR Hayır, o ekranda size direkt olarak ödemeniz gereken ücret yazacak. Şu an yazanın da hatalı olduğunu belirtiyoruz arkadaşlarla :) Yapacağınız şey, Adnan Bey ile iletişime geçip durumu anlatmak. O ekranda "geç kaldığınız için" 495 TL ücreti görmeden Referans Numarasına ödeme yapmamalısınız.

@Özge ÇAKIR Ekteki dosyayı inceleyebilirsiniz. Belgeyi sıfırdan alsanız evet 350 TL ödeyecektiniz ama Temmuz'dan beri sıfır alanların da ücretsiz. Vize bedeli de; 113 nolu kalemde görüldüğü üzere 330 TL.

Ekli dosyalar

• 2019 YILI BİRİM FİYAT LİSTESİ.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 3
@Cem Yılmaz öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Aynı noktadayız ancak anlatmaya çalıştığım sistemde girdiğimizde 113 nolu kalemde ödenmesi gereken tutar 350 tl yazıyor. (belge sıfırdan alınmadığı halde). Buna istinaden yetkili birim ile görüştük orada ne yazıyorsa %50 zamlı hali ödenecek dediler. Buraya yazma sebebim de aslında bu idi, Olması gereken ile bizim sistemde görünen tutar arasında bir tutarsızlık var. Onu çözmeye çalışıyoruz. Anladığım kadarı ile sizin şahit olduğunuz durumlar bizdeki mevcut durumdan farklı.

İyi günler

@Özge ÇAKIR şahıs uygulamarı-kişi başvuru takip-onaylanmış başvurularım-onaylanmış başvurularda sağda bulunan işlem kutusu girdikten sonra sayfanın en altında vize süreci başlat demeniz gerekiyor yoksa sadece belge harcı karşınıza çıkar.

@Özge ÇAKIR o zaman orada yazan tutarı yatırıp belgeyi gönderin inceleme sonucu fark çıkarsa eksiklik ile bunu bildirirler tekrar yatırıp yükleme yaparsınız orada yazan rakam yatacaksa faizli hali olması gerekir o zaman

@Özge ÇAKIR Merhaba ,

Durumlar farklı değil , Cem Bey'in dediği şu ekranda yazan tutarı ödeyin farklı bir tutar varsa ödeme yapmayın düzelttirin ve öyle ödeme yapın.
Ayrıca başvuru sürecinizi de sağlıklı olarak yaptığınızdan da emin olun.

İyi günler :)

@Özge ÇAKIR Adnan Beyi arayın, başvuruda 330 TL görünmesi gerekiyorken, 350 görünüyor, ya başvurucu sürecinde yada sistemsel olarak bir yanlışlık olabileceğini, vize yenileme olarak düzelttirmek istediğinizi söyleyin. ödemeniz gereken 330 u gördüğünüzde %50 cezalı olarak bankaya yatırın.(Ben de cezalı ücret yazmıyordu, %50 cezalı ödeyin demişlerdi). 2020 ye kalmayın, ücretler değişir uğraşmak zorunda kalırsınız.