Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlisi olarak ilk işim

Konu, 'ARŞİV' kısmında KYS tarafından paylaşıldı.

 1. KYS

  KYS CMNet Üyesi

  Selam arkadaşlar

  Benden önce bir Çevre Görevlisi ile çalışıyolarmış henüz kendisiyle tanışmadım, herhangi bir evrak falanda bulamadım.
  Emisyon, tehlikeli atık, atuksu falan, emisyon ölçümleri yapılmıştır diye tahmin ediyorum. Başka neler yapmam gerekiyor.
   
 2. M. Hayri Cüneydi

  M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

  Öncelikle hayırlısı olsun.Firmanızda çıkan atıkların neler olduğunu,nerelerde depolandığını ve hangi yetkili kurumlara (TAT veya GDT) verildiğini öğrenin.Atıkları verdiğiniz kuruluşlar ile anlaşmalar yapılmış mı onlara bakın,yapılmışsa tarihlerini kontrol edin,tarihi geçen varsa yenileyin.Çevre İZinleriniz var mı kontrol edin.Eğer Çevre İzinleri alınmamışsa alınması için işlemleri başlatın.Emisyon ölçümleri yapılmış mı,yapılmışsa tarihine bakın.Tarihi 2 yılı geçmediyse sorun yok.Geçtiyse yenilenmesi lazım.Bu arada iç ortam ölçümlerini de kontrol edin derim.Arıtma tesisi var mı yoksa O.S.B. de misiniz?Atıksu arıtma tesisiniz varsa önceden yapılmış olan (akredite kuruluşa yaptırılmış olan) analiz sonuçlarını inceleyin ve zamanı geldiyse akredite kuruluşlardan biri ile anlaşıp analizleri yaptırın derim öncelikli olarak.
   
  KYS bunu beğendi.
 3. KYS

  KYS CMNet Üyesi

  Çok teşekkür ederim, Atıksu arıtma tesisimiz yok, O.S.B de değiliz, daha önce ölçüm yapılmış mı bilmiyorum, patron şu an yurt dışında Muhasebe Md pek bilmiyo bu konuları, iç ortam ölçümleri Gürültü ölçümü de yaptırmak gerekir heralde ekstruder makinaları var çok olmasa da gürültü oluyo, toz çok fazla...Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.Yönetmelikleri takip etmem gerekicek sanırım bunlarla ilgili, bunların dışında yapmam gereken bişey var mıdır ? acaba, Çevre İzninimiz var dedi Muhasebe Md bunun için incelenemeye senede bir mi geliyorlar?
   
 4. M. Hayri Cüneydi

  M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

  5 yıllık oluyor Çevre İzinleri.Çevre Müdürlüğünden bildiğim kadarıyla istedikleri an gelebilirler ve yukarıda saydığım Çevre İzininden tutun da atıkları verdiğiniz firmalar ile yapmış olduğunuz sözleşmelere;2011 yılı için yapılmış olması gereken ambalaj atık beyanı,tehlikeli atık beyanı,atık yağ beyanı gibi beyanlara kadar herşeyi sorabilirler.
   
 5. KYS

  KYS CMNet Üyesi

  teşekkür ederim
   
 6. M. Hayri Cüneydi

  M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

  Rica ederim.İnşa'Allah yardımcı olabilmişimdir az da olsa. :)
   
  KYS bunu beğendi.
 7. KYS

  KYS CMNet Üyesi

  Ne demek çok yardımcı oldunuz, ilk iş olunca nereden başlıycağını bilemiyor insan, verdiğiniz bilgilerle evrakları toplamaya başladım, çok sağolun...Çevre Mühendisi olarak gerçek anlamda işimi yapmak isterdim, tam tersi plastik sektöründeyim malesef kirletici veriyoruz daha çok...
   
 8. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Hayri bey yardımcı olmuş anladığım kadarıyla, mesajların tamamını da okuyamadım ancak bir kısa cevap vereyim istedim.
  Öncelikle hayırlı olsun.
  İlk olarak tavsiyem GFB ve Çevre İzni durumunu kontrol edin. Yönetmeliğe tabi misiniz, değil misiniz ? Tabi değilseniz muaf yazısı için başvurun. Tabiyseniz GFB başvuru evraklarını hazırlamaya başlayın.
  Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkındaki Yönetmelik içerisişnde gerekli bilgiyi bulabilirsiniz.
  Gerekli başvuruyu bu yolla yapınız. Bu sırada atık yönetimi konusunda bir plân çıkartıp her atık türünü uygun ve lisanslı tesisle bertaraf ettirmeniz gerekiyor.
   
  KYS bunu beğendi.
 9. KYS

  KYS CMNet Üyesi

  teşekkür ederim
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...