• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

çevre görevlisi ve iş güvenliği uzmanı

MuRaTD.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
muhendislik
arkadaslar merhaba çevre görevlisi ve iş güvenliği uzmanı aynı anda yapabılıyormuyuz sıkıntı var mı ? Daha önce açılmış bu konu ama yürürlükte değil denmiş güncel durumda engel teşkil edermi ?

Yapabilir yapmasına da, bu konuda benim en çok merak ettiğim şey, SGK'da hangi meslek üzerinden gösterileceği veya gösterilmesi gerektiği :) İş Güvenliği Uzmanlığı'nda da, Çevre Görevlisi'nde de mesleğin yapıldığı gün sayısı önemli

evet beril hanım kısmı surelı ıle tam zamanlı ıs guvenlıgı uzmanlıgında farklılıklar var dıye bılıyorum =) nasıl oldugu konusunda bır fıkrım yok

sgk da isg uzmanı olarak gözükme zorundasınız, bu nedenle sgk da isg uzmanı olarak giriş yapılmalı. Entegre çevre bilgi sisteminde ise çevre görevlisi olarak gözükeceksiniz zaten, sgk için sorun olmayacaktır, diye düşünüyorum.

isg katip üzerindede sözleşme mevcut kısmı surelıde sgk da gozukmelı mı ? meslek kodu olarak

sigortada çevre mühendisi olarak görünüp görünmemesinin bir önemi yok, çalıştığınız firmanın entegre çevre bilgi sisteminde çevre mühendisi/görevlisi olarak atamanızın olması tecrübe gün sayımı için yeterli. Fakat isg için sigortada ne yazmalı onun hakkında bir bilgim yok.

@cgdm sonuçta işe giriş belgesini süs olsun diye yüklememizi istemiyorlardır atama yaparken (tam zamanlı ÇMden bahsediyorum, danışmanlıkta nasıl bilmiyorum)

@Büşra Mülayim Eğer bir tesiste hem çevre hem isg hemde tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı yaptığınızı varsayarsak ve İSG içinde sigortada kesin gözükmesi gerekiyorsa. Çevre mühendisi olarak veya tmgdci olarak çalışmanız imkansız olacak(yani tecrübe saymayacak, tecrübe saymayı sıkıntı etmezseniz çalışabilirsiniz). Bundan dolayı entegre çevre bilgi sisteminde gün sayması için firmanın entegre çevre bilgi sisteminde ekli olmanız lazım sigorta girişinizin ne olduğu önemli değil.
Sigorta girişi bekçi vb. bişey yazan çevre mühendisinin entegre çevre bilgi sisteminde gün saydığını gördüm.(firmanın entegre çevre bilgi sisteminde tam zamanlı çevre görevlisi olarak görünüyordu)

Hatta şöyle birşey var entegre çevre bilgi sisteminize siz giriş çıkış tarihlerinizi ekleyin boşta bir evrak yükleyin gene gün(tecrübe) sayıyor :D Ama bir denetim zamanı bunun tespiti yapılırsa baş ağrıtabilir orasıda ayrı bir konu :)