• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Cevre gorevlisi

Simgebato

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çalışmıyorum.
Merhaba arkadaşlar, çevre görevlisi uzaktan eğitimi tamamladım,sertifikayı indirdim. Diğer işlemler hakkı da yardımcı olabilecek var mi?

1) izinlisans.cevre.gov.tr den kayıt oluyorsunuz.
2) kimlik bilgilerinizi girdikten sonra diğer aşamalarda diploma ve sertifika'yı yüklemeniz gerekiyor.
3) tabi bu aşama için e-imza ya da mobil imza gerekmekte. kişisel fikrim mobil imza almanız yönünde.
4) halk bankasına referans numarası ile 260 tl yatırmanız gerekiyor.

@Büşra KARADENİZ
e-imza için usb bellek tarzı birşey veriyorlar prosedürü biraz uzun ve pahalı. mobil imza telefon operatörünüz üzerinden sağlanıyor. Turkcell ve avea düzgün çalışıyor. Vodafone'luysanız hattınızı taşıyın. e-imza mobil imzaya göre biraz daha çabuk alınıyor. Tercih sizin ama çevre görevlilerinin çoğunluğu mobil imza kullanıyor.

@Büşra KARADENİZ İkisinde de sistemsel sıkıntılar dönem dönem oluyor ama örnek olarak avea mobil imza için bugün almak isteyin en az 5 bayi gezersiniz hattı bulmak için bulunca faturalı olma zorunluluğu var ve başvurunca en az 2 hafta sürüyor onaylanması.
E-imza için bir tane firma belirleyin ofislerine gidin 30 dk da kullanıma hazır hale gelir.

Arkadaşlar genel olarak sistemsel problem yaşanıyor. Ben de e-imza yerine mobil tercih edenlerdenim.Herhangi bir sıkıntı yaşamadım.Hattımı TURKCELL'e taşımak dışında çok yorucu bir işlemi yok.:oops: DİKKAT!! edilecek şey hattınız 128K olması...Kullanımı oldukça basit. Mobil imzayı kullanan biri olarak tavsiye edebilirim. Belge işlemlerini tamamlayan arkadaşlarıma kolaylıklar diliyorum. :harika:

@TAÇ Dediğiniz gibi bi kaç bayi dolaştım fakat hala karar veremedim. Araştırmalarıma göre mobil imza daha çok tercih ediliyormuş.
@asudecavdar Benimde hattımı Turkcell e taşımam gerekiyor ve noter onaylı belge istediler fakat arkadaşımdan istememişler. Asude hanım sizden de böyle bir belge istendi mi acaba

@Büşra KARADENİZ evet istendi ben ekim ayı gibi almıştım belgeyi 54 lira noterde imza örneklerini alıp resmi bir belge oluşturuluyor. Daha sonrası çok kolay herhangi bir GSM bayisinden (TURKCELL TERCİH SEBEBİ) 128K hattı ücretsiz alıyorsun.

@Büşra KARADENİZ Avea da faturalı hat dışında bir talep olmamıştı benden 128 kb lik hat alıyorsunuz gerekli imzalar atılıyor sonra bekleme süresi oluyor oda ankara dan onaylanması gerekiyormuş o yüzden bir şeyde yapamıyorlar zamanın dar değilse notere para verme derim tabi avea da artık istiyor olabilir benim bahsettiğim 2 yıl önceydi

Arkadaşlar,sistem hata vermediği sürece bu işlemler çok karışık değil.İnsana bilmediği karanlık geliyor.Bende çok zorlandım ama doğru yönlendiren arkadaşlarım vardı. Sağolsunlar.:) Her adım da burada ki daha tecrübeli arkadaslardan faydalanmak sizin yararınıza demektir.Zamandan ve maddiyattan tasarruf işimiz gereği!MÜHENDİSİZ:kyfmyrn:

@TAÇ peki egitim sütesi bittikten sonra da belge talrp edemez miyiz. Dediğiniz gibi benim mobil imza işleri on gündür devam ediyor bir bes gün daha sürer gibi

Eğitimden sonra 1 yıl içerisinde alabilirsin belgeni hemen aynı anda almana gerek yok
Ben aldığımda online değildi ama eğitim bitti askere gittim askerden gelince işlemleri yapmıştım sorun yok yani