• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre izin lisans belge yenileme aşamaları

Işıl Ü.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
..
Merhaba,
EÇBS üzerinden ilk defa Çevre İzin Lisans Belgesi yenileme başvurusunda bulunacağım. İlk önce ne ile başlamalıyım, Çevre şehircilik teknik uygunluk raporu tekrardan istiyor mu ? yardımlarınızı rica ederim.

güncel çevre izin ve lisans
Tehlikesiz atıklar için olan yönetmelikleri paylaşabilir misiniz? nasıl bulabilirim?

2014 yılı diyor sanırım güncel değil mevzuat bilgi sistemindekiler

Merhaba bir tesisimin çevre izin ve lisans geçerlilik tarihi 03.09.2023 te sona ermektedir. Sistemde başvuru için kalan süre 186 gün görünmektedir. Bu süre içinde uygunluğu alıp diğer evraklarla birlikte sisteme mi yüklemem gerekiyor acaba? En son 2 sene önce lisans aldığım tesisler oldu ve unutmuşum. belge süre bitiminden 180 gün önce +60 gün de uygunluk için başvuru yapmış olmak gerekiyordu sanırım. Bu sayaç doğru mu acaba?
1662044256494.png

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
duygu G.Üstad Merhaba,

Çevre izin ve /veya Lisans yenileme işlemlerini 180 gün önceden başlatmak gerekir. Bu süre içerisinde bütün bilgi ve belgelerin hazır olması gerekir. Bu belgelerin içerisinde il müdürlüğü uygunluk yazısı yer aldığından dolayı bu yazı için başvuru sürecinin en az 2 ay önceden başlatılması gerekir. Zaten Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliğinde ilgili ifadeler yer almaktadır. Uygunluk yazısının en az 2 ay önceden başlatılması sebebi ise herhangi bir eksiklik çıkarsa ivedilikle eksikliğin giderilmesi için...

Kısaca toparlayacak olursak Çevre İzin ve/veya Lisans Belgesinin yenilenmesi için 180 takvim günü + il müdürlüğü uygunluk yazısı başvuru süreci 60 takvim günü= toplam en az 240 gün önceden başlatılması gerekir.

merhaba ben sistemden baktığımda malesef kalan gün sayısını göremiyorum önceki yorumları da okudum ama nerden bakıcağımız konusunda bana tekrardan
yardımcı olur musunuz

eizin.PNG

Eizinde solda bu alanda onaylanan kısmına gelin sonra yan tarafta başvuru için kalan gün diye yazar

sizi yoruyorum kusuruma bakmayın ilk defa yapıcam o yüzden orayı da üzerime alamam tek yere bakabiliyorum değil mi işlemleri nasıl yapmalıyım

Anonim (6277)Evet tek tesise bakabiliyorsunuz. Sizin üzerinize atalı olmayan şubeniz için; öncelikle herhangi bir kişi üzerine e-izinde ataması yapılmış mı onu bulmanız gerek. Sonrasında sizin dışınızda başka bir çevre yeterlilik belgesi sahibi üzerine atama yapıp işlemlere o şekilde devam edebilirsiniz. Yada o tesis için danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Orası için beyan ve belge takiplerini ben yapıyorum baska bir danışman hizmeti şuan söz konusu değil. çevre müh de arıyoruz ama henüz alım olmadı
bende süreyi kaçırmak istemiyorum yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Merhabalar,

Bir şey danışmak istiyorum. Ambalaj Toplama Ayırma tesisi olup izin lisans yenileyen firmalardan stok sahasına bölme yapanlar nasıl yapıyor acaba. Her atık kodu için bölme yapıyor mu. Mesela metal tekstil vs için de kod asıp altına bölme yapıyor mu? Ben sadece kağıt / plastik arasında bölme olsa yeter diye düşünüyorum ama yanlış mı olur.

Merhabalar ,

ben bir konu için daha kafa karışıklığı yaşıyorum. Ambalaj tesisi lisans yenileyecek. İl müdürlüğündeki personel başvuru yaparken lisans yenileme değil yeni başvuru yapacaksın dedi. bir de biz daha önce sadece 15 li kod alıyorduk şimdi bir de 20 01 01 kodunu eklemeyi düşünüyoruz. Biz il müdürlüğü uygunluk için yeni başvuru yapsak sonra gfb den mi süreç devam ediyor, yoksa teknik uygunluk mu yine.

TUĞBA KONCAMerhaba Üstad,

Atık Ön İşlem ve Geri Kazanım Tesislerinin Genel Esaslarına İlişkin Yönetmelik yayımlandı ve bu yönetmelik kapsamına göre tehlikesiz atık lisansı başvurusu yapmanız lazım. Ambalaj atığı lisansı alınmıyor. Bu ifade tehlikesiz atık lisansı başlığı kapsamında olacak. Bundan dolayı bütün işlemlerinizi geçici faaliyet belgesi sürecinden başlayacaksınız. Ayrıca atıkları karışık veya tek tür olarak alabilirsiniz. Yönetmeliği detaylı inceleyin.​

TUĞBA KONCAMerhaba Üstad,

Atık Ön İşlem ve Geri Kazanım Tesislerinin Genel Esaslarına İlişkin Yönetmelik yayımlandı ve bu yönetmelik kapsamına göre tehlikesiz atık lisansı başvurusu yapmanız lazım. Ambalaj atığı lisansı alınmıyor. Bu ifade tehlikesiz atık lisansı başlığı kapsamında olacak. Bundan dolayı bütün işlemlerinizi geçici faaliyet belgesi sürecinden başlayacaksınız. Ayrıca atıkları karışık veya tek tür olarak alabilirsiniz. Yönetmeliği detaylı inceleyin.​

Önceki cevapları görüntüle…