Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

çevre izin lisans

Konu, 'ARŞİV' kısmında Ezgi Özturan tarafından paylaşıldı.

 1. Ezgi Özturan

  Ezgi Özturan CMNet Üyesi

  bir tesisin çevre izin lisans kapsamında olması için evsel ve proses kaynaklı atıksuyunun debi aralıklarını nereden bulabilirim arkadaşlar?
   
 2. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Tesisin izin kapsamına girmesi için debiye bakılmıyor. Alıcı ortama deşarj var ise izin kapsamındadır. Foseptik giib bir ortama yapılıyorsa belli muafiyetler var.
   
 3. Foseptİk gİbİ ortamlara deŞarj edİlİyor muafİyet durumlarina nasil nerden bakabİlİrİm
   
 4. Aykut Gökçay

  Aykut Gökçay CMNet Üyesi

  evsel nitelikli ise muafsınız
   
 5. Pınar Esin

  Pınar Esin CMNet Üyesi

  Benim çalıştığım işletmenin atıksu deşarj izni var ancak atıksuyun içinde bakır, gümüş gibi ağır metaller olmasına rağmen tehlikeli madde deşarj izni yok. Bu durumda Çevre İzni kapsamında tehlikeli madde deşarj izni de almamız gerekecek mi? Yoksa buna İl Çevre mi karar verecek?
   
 6. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Atıksu deşarj izni verilirken zaten o parametrelere bakılıp görüş verilmemiş mi idare tarafından ?
   
 7. Pınar Esin

  Pınar Esin CMNet Üyesi

  Hayır sadece SKKY sektör tablolarına göre limit belirlenmiş ve izin verilmiş. Geçen ay İl Çevre il genelinde bir çalışma yapmıştı, atıksudaki ağır metallerinde listesini kendilerine ilettik ama geri dönüş olmadı. Şu durumda onlardan bu izni alın gibi bir talep gelmedikçe doğal olarak biz de kendi limitlerimizi zorlamak istemiyoruz.
   
 8. contaminant

  contaminant CMNet Üyesi

  Bu konuda geçtiğimiz hafta İl Çevreden geldiler ve atıksuyumuzda krom olduğu için tehlikeli atık deşarj iznine tabi olduğumuzu söylediler. biz de deşarj izni ile tehlikeli madde deşarj izni arasında evraksal anlamda bir farklılık göremediğimizi belirttik, onlar da artık bu konuda da izin vermeye başladık bu şekilde başvurun dediler. dolayısıyla ilgili yönetmeliğin ekli listelerindeki maddeleri içeren atıksuyu alıcı ortama deşarj ediyorsanız tehlikeli madde deşarj izni konulu çevre iznine başvurmanız gerekecek.
   
 9. Hüseyin Akburu

  Hüseyin Akburu CMNet Üyesi

  yani gelsin paralar...
   

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?