Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre izni vaziyet planı

Konu, 'ARŞİV' kısmında Ömer Taşdemir tarafından paylaşıldı.

1. Ömer Taşdemir

Ömer Taşdemir CMNet Üyesi

Arkadaşlar geçici faaliyet belgesinin alımı sırasında istenen belgelerden birisi de vaziyet planı. Vaziyet planını ne şekilde istiyorlar? Bununla ilgili bana geçici faaliyet belgesini almış arkadaşlar örnek bir vaziyet planı(onaylanmış) gösterebilir mi? Çünkü bu konuda sıkıntı çekiyorum acil yardımlarınızı bekliyorum.

2. Recep Harmandar

Recep Harmandar CMNet Üyesi

Arkadaşım Ekte HAzır Beton Santraline ait bir VP var .. il çevreden olur almış yoklukta kes yapıştırla yapılmış ama iş gördü :) muhim olan varolan VP üzerinde üniteleri numaralandırıp tek tek isimlerini belirtmek

Ekli Dosyalar:

3. Tarık Durmuş

Tarık Durmuş CMNet Üyesi

Vaziyet planı üzerinde atıksu ve emisyon noktalarını göstermen önemli.

Rıfat Yıldırım bunu beğendi.
  4. Ömer Taşdemir

trkdrms bende tam olarak bunu söyleyecektim.. bacaların çıkış noktalarını göstermemiz isteniyor mu? elinizde buna örnek bir vaziyet planı var mı?
    ulkuadas teşekkür ederim örnek vp için..

5. Tarık Durmuş

Tarık Durmuş CMNet Üyesi

Açıkçası tesislere ait bilgileri tesislerin bilgisi dışında üçüncü şahıslarla paylaşmamın doğru olmayacağı düşüncesi ile vaziyet planı paylaşamıyorum. Yalnız onaylanan vaziyet planlarıma baktığımda hiçbirinde baca çıkışlarını ayrı ayrı göstermedim. Mesela üretim hattında bir ünite var ve burdan emisyon oluşumu söz konusu ise o ünitenin bulunduğu yere "E" harfi koydum ve bu "E" harfinin de emisyon kaynağını belirttiğini vaziyet planının boş bir köşesine yazdım. Zaten iş akım ve proses özeti de hazırlayacağınızdan ve her bir üniteyi ayrı ayrı anlatacağınızdan baca gibi detay konulara orada yer veremeniz daha uygun olacağı görüşündeyim. En azından ben öyle yaptım ve şuana kadar bir sıkıntı yaşamadım.

Begüm Surmuş bunu beğendi.
  6. Ömer Taşdemir

7. Tarık Durmuş

Tarık Durmuş CMNet Üyesi

Rica ederim.

8. tuğçe derin

tuğçe derin CMNet Üyesi

Arkadaşlar geri dönüşüm firması için tek tek ünitelerin vaziyet planını çizmem gerekiyoda bana örnek olması için elinizde çizim varmı?

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...