Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre lisansı

Konu, 'ARŞİV' kısmında Merve Yeşil tarafından paylaşıldı.

 1. Merve Yeşil

  Merve Yeşil CMNet Üyesi

  Arkadaşlar çevre şehircilikten firmama çevre izni alınması konusunda yazı geldi.firma daha önce çevre izniyle ilgili başvuru yapmış.benim çevre lisansıyla ilgilide başvuru yapmam gerekiyor mu,çevre lisansı başvurusunu hangi durumda yapıyoruz.(fabrikalar mermer ve parke üzerine, atık suyunu arıtıp kullanıyor,osb de)
   
 2. diienayzed

  diienayzed CMNet Üyesi

  sizin olsa olsa emisyon konulu çevre izni almanız lazım atıksu izninden muaf olduğunuza dair yazı almanız lazım

  lisans konuları daha çok atıkların geri dönüşümü ile alakalıdır.
   
 3. yazdığınız yazıya istinaden nacizane düşüncem sizin çevre izni muafiyeti almanız yönünde çünkü; atıksuyu arıtıp geri dönüşümlü kullnıyorsunuz. muafiyet için yapmanız gereken ;il müdürlüğüne kapasite raporu ve atıksu arıtma tesisi proje onay üst yazısını ekine koyup bir dilekçe yazmanız. Örnek dilekçe aşağıda verilmiştir.

  .........................................................adresinde ............................................konusunda faaliyet gösteren çevre danışmanlığını yaptığımız ................................................................................................Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmeliğinin ek listelerindeki yeri ve çevre izin/lisans konuları hakkında bilgilerinizi arz ederiz.
   
  diienayzed bunu beğendi.
 4. Merve Yeşil

  Merve Yeşil CMNet Üyesi

  cevapladığınız için teşekkür ederim.daha önce yapılan başvurulara istinaden çevre şehircilikten denetime gelmişler.tozumaya karşı malzeme üstünün kapatılması ve atık suyun geri dönüşlü kullanıldığına dair üniversite raporu eksiklikleri bulunmuş.ondan sonrada bir işlem yapılmamış.benim bildiğim uygunluk yazısı,gfb daha sonra çevre izni başvurusu.şirket çevre iznine başvurduğuna göre gfb si vardır diye düşünüyorum ama ortada öyle bir şey yok.işler bu sıralamaya göre mi yürütülüyor,doğru mu biliyorum
   
 5. emisyon uygunluk ve geri dönüşümlü proje(üniversite raporu) olmadan GFB alamazsınız.
   
 6. Merve Yeşil

  Merve Yeşil CMNet Üyesi

  peki gfb olmadan çevre izni alabilir miyiz
   
 7. Merve Yeşil

  Merve Yeşil CMNet Üyesi

  kasım 1 e kadar çevre iznine başvuru istiyorlarda.yetişmez o zaman.ortada ne ünv projesi var,ne buldukları diğer eksikliklere dair bir çalışma.nasıl bir yol izlemeliyim bu durumda
   
 8. Kim istiyor?
   
 9. Merve Yeşil

  Merve Yeşil CMNet Üyesi

  çevre ve şehircilik müdürlüğü
   
 10. Bakanlık duyurusuna göre http://www.csb.gov.tr/gm/ced/index.php?Sayfa=haberdetay&Id=9420

  Geçici Faaliyet Belgesi veya Çevre İzni bulunmayan işletmelerin çevre mevzuatına uygun tedbirleri alarak faaliyetlerine devam etmelerinin sağlanması amacıyla 31.12.2013 tarihine kadar Geçici Faaliyet Belgesi başvurusunda bulunan ve çevre mevzuatında yer alan diğer hususlara uygun çalışan işletmelere, idari para cezası uygulanmayacaktır. Ancak bu tarihten sonra izni olmadan çalıştığı tespit edilen işletmelere Çevre Kanunun 20. Maddesi gereği 1.693.300 TL'ye varan idari para cezaları ve faaliyet durdurmaları da kapsayan idari yaptırım kararları uygulanacaktır.
  siz işlemleri hızlandırın patronunuzuda korkutun ama "Geçici Faaliyet Belgesi başvurusunda bulunan" diyor alamayan değil yani başvuruda bulunursunuz eksik evraktan kabul olmaz vs. bundan ceza yazılmaz siz rahat olun. Ama işlemlerinizide hızlandırın
   
 11. Merve Yeşil

  Merve Yeşil CMNet Üyesi

  kasım 1 e kadar önce gfb sonra çevre izni başvurusunu yapmalıyım o zaman.çok yardımcı oldunuz. tekrar teşekkür ederim :)
   
 12. Özgür Anaç

  Özgür Anaç CMNet Üyesi

  31.12 ye kadar gfb başvurusu bulunduğunda zaten izin için süreye gerek bulunmakta, fakat şu cümle de 31.12 den sonra izni olmayanların cezasından bahsediyor..Çelişkili değil mi sizce? 31.12 ye kadar gfb ye başvurup nasıl 31.12 ye kadar izin çıkacak yani..?
   
 13. bu duyuruya istinaden ceza yazılmaz, rahat olun ama tesislere belli etmeyin ;)
   
 14. Özgür Anaç

  Özgür Anaç CMNet Üyesi

  Ancak yazıdan çıkan sonuç şu değil midir; yıl sonuna kadar gfb değil, izin alınması gerekli.
   
 15. değil
   
 16. Özgür Anaç

  Özgür Anaç CMNet Üyesi

  Gerçekten bir çelişki mevcut..Gfb ile çevre iznini aynı tarih sonuna kadar almak mümkün olmadığına göre, sizce sonuç nedir?
   
 17. Ancak bu tarihten sonra izni olmadan çalıştığı tespit edilen işletmelere Çevre Kanunun 20. Maddesi gereği 1.693.300 TL'ye varan idari para cezaları ve faaliyet durdurmaları da kapsayan idari yaptırım kararları uygulanacaktır.
  Çevre izni demiyor, burdaki izinden kasıt bence bir üstr satırdada yazan"Geçici Faaliyet Belgesi veya Çevre İzni bulunmayan işletmelerin çevre mevzuatına uygun tedbirleri alarak faaliyetlerine devam etmelerinin sağlanması amacıyla 31.12.2013 tarihine kadar Geçici Faaliyet Belgesi başvurusunda bulunan ve çevre mevzuatında yer alan diğer hususlara uygun çalışan işletmelere, idari para cezası uygulanmayacaktır." dikkate alındığında gfb başvurusu olmadan dır.
  İyi Çalışmlar...
   
 18. Özgür Anaç

  Özgür Anaç CMNet Üyesi

  Eğer o " izni olmadan çalıştığı" cümlesindeki izinden kasıt gfb ise haklsınız, ancak çevre iznini kastediyor ise çelişkinin merkezi burası oluyor..Size de iyi çalışmalar.
   
 19. Merve Yeşil

  Merve Yeşil CMNet Üyesi

  şirket gfb ile ilgili bir çalışma yapmadan çevre iznine başvurmuş.onlarda gelip denetlemişler.hani buranın gfb si demek yerine eksiklikleri yazıp gitmişler.bu nasıl oluyor
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.