• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre mühendislerinin yıllara göre maaş ortalamalarını merak ediyorum

Son 5 yılda ki ortalama NET maaş aralığınız nedir?

• 1500-2000

• 2000-2500

• 2500-3500

• 3500-5000

• 5000-7000

• 7000 ve üzeri

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
@Süleyman Doğan

Her insan her meslekte para kazanamaz. Kişiye uygun meslek olduğuna inanırım ben.

@Süleyman Doğan
Kullanmış olduğunu üslup bu ortama hiç yakışmamaktadır.Doğrudur yüksek maaş alabilirsiniz,bizden çok kazanabilirsiniz ama bu size herhangi bir mesleği böyle yargılama hakkını veremez.Bu forum bilgi ve tecrübe paylamış yeri böyle yargılamalar yapacaksınız lütfen düzgün üslup kullanın ya da kendinize saklayın.

Allah affetsin yorumlarınız komik geldi.
@Ferhat Elçi
Günlük konuşma dilinde yazdığım için belki ağır olmuş olabilir. :)
@Çağatay Atay
Aslında para kazanmak şu aşamada çok umurumda değil herhangi bir tecrübe edinmek için bile bir işe girmek oldukça güç, Çevre Mühendisi ilanlarında çok başka başka şeylerde isteniyor. Çevre Mühendisliğinin ülkemizde tek başına bir meslek olmadığını açıkça görüyorum. Yani Çevre Mühendisi olmak yetersiz kalıyor.
@Mustafa Bolat
Teşekkür ederim bu ortamlarda dediğiniz gibi üsluplu konuşmak gerektiğinin farkındayım ama malesef umudumun kırılmasıyla mı diyeyim yoksa bir anlık kızgınlık mı diyeyim bilemedim.

Ayrıca yorumumu eksileyen meslektaşlarıma teşekkür ediyorum ben değil de başkası benim yaptığım yorumu yapmış olsaydı bende basardım eksiyi uygunsuz yorum yapmış densize bak derdim. Elimizden sadece meslek adına savunma yapmak geliyor daha iyisini yapacak imkanlarımız yok demek ki.

Niyetimiz kimseyi kırmak değildir
Şurdakini buraya koymak değildir
Arada bir zülf-i yare dokunduk
Tam yerine rast geldi manzara koyduk...

@Süleyman Doğan
asıl komik olan sizsiniz bence burda herkes biliyor çevre mühendisi maaş skalasını ve şartların ne olduğunu bunun düzelmesi adına neler yapıldığını kimlerle görüşüldüğünü bi google dan bak istersen bi haber kalmışsın bu konuya önce kendi mesleğine saygın olmalı kaba tabir ile tokat yememek için o zaman bırak çevreyi ama hakaret etme o zaman kardeşim devlet - işveren - mühendis eliyle yapılması gereken şeyler çok ....