Çevre ve Sanayi Buluşmaları Devam Ediyor...

Can Avşar

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Kayıt
25 Şubat 2009
Mesajlar
1.130
Beğeniler
831
Şehir
Antalya
#1
222.jpg


Genel Müdürlüğümüzün, endüstriyel faaliyetlerden kaynaklanan kirliliğin önlenmesi, çevrenin korunması ve sanayi kuruluşları tarafından Çevre Mevzuatının getirmiş olduğu yasal sorumlulukların yerine getirilmesinin temini için sanayicilere yönelik geliştirdiği “AB Sürecinde Sanayi ve Çevre” konulu bilgilendirme toplantılarının altıncısı 07.01.2011 tarihinde Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirilmiştir.

Toplantıya Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Eyüp YAHŞi başkanlığında İzin ve Denetim Dairesi Başkanlığından Elif ÖZCAN, Atık Yönetimi Dairesi Başkanlığından Arzu NURAY, Hava Yönetimi Dairesi Başkanlığından Gökşin TEKİNDOR, Su ve Toprak Yönetimi Dairesi Başkanlığından Ahmet ALADAĞ ve Kimyasallar Yönetimi Dairesi Başkanlığından Ahmet GÖKTAŞ tarafından oluşan geniş bir heyetle katılım sağlanmıştır.
Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren işletmelerin yanı sıra, Manisa’daki diğer organize sanayi bölgelerinden işletmecilerin de yoğun ilgi ve katılım gösterdiği toplantıda Genel Müdür Yardımcısı Eyüp YAHŞi, Bakanlığımızın çevre politikaları, Avrupa Birliğine uyum süreci ve bu noktada yapılan çalışmalar ile Bakanlığımızın hedefleri ve sanayicilerimizden beklentiler ile ilgili bir konuşma yapmıştır. Eyüp YAHŞİ’nin konuşmasını müteakiben “Çevre İzni/Çevre İzin ve Lisansı Uygulamaları”, “OSB’de Atık Yönetimi”, “OSB’de Atık Su Yönetimi”, “Hava Kirliliği ve OSB’ler” ve “OSB’de Kimyasallar Yönetimi konularında Bakanlık temsilcileri tarafından sunumlar yapılmıştır.


222.jpg

222.jpg
 

Tarık Can

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Kayıt
11 Aralık 2008
Mesajlar
1.186
Beğeniler
814
Şehir
İzmir
#2
Manisa Bilgilendirme toplantısına katıldım. Gerçekten hiç bilmeyen arkadaslar için güzel bir toplantı ancak bilen arkadaslar için biraz sıkıcı ve tekrar olabilir. Yine de böyle bölgemizdeki bilgilendirme toplantılarını kacırmamak gerekir. tavsiye ederim. imkanınız varsa mutlaka gidin.
 

melikealıcı

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
16 Kasım 2009
Mesajlar
15
Beğeniler
0
#3
bende kemalpaşa organize sanayi bölgesinde düzenlenen bilgilendirme toplantısına gitme fırsatı buldum 26 ocakta. bir son sınıf öğrencisi olarak çok bilgi edindim orada tüm çevre mühendisliği bölümü öğrencilerine tavsiye ederim. Bizim sanayideki misyonumuzun yanı sıra sanayicinin bize bakışına kadar herşeyi bire bir görüyorsunuz.
 

Yukarı Alt