• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Çmo gelen e-mail yardım...

Kayıt
6 Temmuz 2015
Mesajlar
525
Beğeniler
1.660
Şehir
MERSİN - ÇORLU - SİİRT
#1
Sayın FERHAT ELÇİ (12610),

Gelir İdaresi Daire Başkanlığı, 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren ‘elektronik tebligat` uygulamasını başlatıyor. Vergi Daireleri bu tarihten itibaren bildirimlerini elektronik ortamdan gerçekleştirecek.
Başkanlıktan yapılan açıklamaya göre, söz konusu uygulamanın hayata geçmesiyle birlikte, hali hazırda vergi daireleri tarafından vergi mükelleflerine kağıt ortamında posta veya memur yoluyla yapılan bildirimler(ödeme emri vb gibi), elektronik ortamda veya kısa mesaj (SMS) yoluyla yapılacak.
Açıklamada bu uygulama için mükelleflerin elektronik tebligat adresi alması gerektiği belirtilerek, elektronik tebligat adresi almak isteyen şirketler veya şahıs işletmelerin, 456 Sıra Numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ekinde bulunan formları doldurmaları gerektiği, başvurularını bu formla gerçekleştirecekleri bildirildi.
Yeni uygulamaya göre, 1 Ocak 2016 tarihine kadar elektronik tebligat adresi alması gerektiği halde almayan kurumlar vergisi mükellefleri bin 300 TL, kapsama giren gelir vergisi mükelleflerine ise 660 TL özel usulsüzlük cezası uygulanacak.
Not:
Üyelerimizin mağdur olmaması adına, 1 Ocak 2016 tarihine kadar başvuru yapması için ilgili linkler aşağıda yer almaktadır:
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

11613

BU NE DEMEK YARDIM EDEBİLİR MİSİNİZ ?....!!!
 
Kayıt
6 Temmuz 2015
Mesajlar
525
Beğeniler
1.660
Şehir
MERSİN - ÇORLU - SİİRT
#5
Benim bildiğim kadarıyla işyeri sahipleri için geçerli. Çalışmış olduğumuz yerlerde işyeri sahibini veya sahibi olduğumuz firmalara uyarı için
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
Biz işsizler yada çalışanlar için önemli değil yani zaman iş verenleri ilgilendiriyor yani çünkü oda gönderince biraz tereddüt yaşadım
 
Kayıt
22 Mayıs 2013
Mesajlar
640
Beğeniler
415
#10
@F.Elçi olacağını sanmıyorum firma için işlem yapıldı şahsi olarak yapılmadı eğer aklınıza çok takılırsa bağlı oldugunuz şubeyi arayabilirsiniz.

kolay gelsin:)