• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Çöp aracı ile konteyner arasında ayağı sıkışan işçi yaralandı....

Sizce kazaya sebep olan kim veya nedir?

  • Konteynerin bulunduğu yer

    Votes: 0 0,0%
  • Kararsızım

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    4
Kayıt
30 Mayıs 2011
Mesajlar
14
Beğeniler
30
Şehir
Diyarbakır
#1
Adıyaman’da temizlik işlerinde görevli olan bir kişi, konteyner ile çöp aracının arasında ayağının sıkışması sonucu yaralandı.

headline.jpg

Adıyaman'da temizlik işlerinde görevli olan bir kişi, konteyner ile çöp aracının arasında ayağının sıkışması sonucu yaralandı. Edinilen bilgiye göre, temizlik işlerinde görevli Mevlüt Kore (40), Karapınar Mahallesi Karapınar Caddesi'nde konteynerdeki çöpleri kamyona boşaltırken, çöp aracı ile konteynerin arasında ayağı sıkıştı. Acı içerisinde bağıran şahsın yardımına, çevredeki vatandaşlar ve birlikte çalıştığı mesai arkadaşları koştu. Kore’nin ayağı sıkıştığı yerden çıkarılırken, durum 112 sağlık ekiplerine bildirildi. Sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından, ambulansla Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınan Kore'nin durumunun, iyi olduğu öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.
 

CMNet Okuru

CMNet Üyesi
Kayıt
23 Eylül 2015
Mesajlar
11
Beğeniler
248
#2
Bu araçların kumanda sistemleri arkada yine bu işçiler tarafından kontrol ediliyor. Ayağının orada olma sebebi de konteyneri tekmeleyerek aracın kollarına oturmasını sağlamak. Bu durumda;
*Kontrolsüzce konteyneri tekmeleyen işçi suçlu
*Arkadaşı konteyneri tekmelerken hiç bir önlem almadan hidrolik sistemi çalıştıran diğer işçi suçlu
*Aracının boşluk yapmış kaldırma kollarını bakım faaliyeti için müdürüne bildirmeyen şoför suçlu
*Aracın periyodik kontrollerini yaptırmayan gerekli eğitimleri verdirtmeyen şantiye müdürü suçlu,
*Bu tip bakım ve eğitim ücretleri için kaynak ayırmayan, önemli görmeyen gözünü para bürümüş işveren suçlu

Geçmiş olsun.