• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çözünmüs oksijen sorusu acilll

Cagdaskurt

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Ögrenci
Öncelikle merhabalar ,oksijenin coznurlugunu henry kanunu ile bulunuz.2 atm basinc altindaki 50 santigrat derece sicakliktaki bir icme suyu verilecektir.suda bulunabilicek cozunmus oksijeni mg/L olarak bulunuz.(1 at =760 mmciva basinci,20 derecede suyun kismi basinci =28 atm ve 50 derecede suyun kismibaainxi 92,5 atm) yardimci olursaniz cok sevinirim:))

@rabiakoc

İnsanlar bazı konularda bilgi sahibi olabilirler bazılarında ise hiçbir şey bilmeyip anlayamayabilirler.
Ancak çözümüne çok basit bir şekilde ulaşılabilecek ya da basit bir araştırmayla elde edilebilecek şeyleri sıfır uğraş ile elde etmek istiyorlar burası biraz garip.
Siz yeter ki öğrenmeye çalışın isteyin. Burada ki kimse mükemmel derecede bilgi sahibi değil ama burası tabiri caizse bir ansiklopedi gibi.
Bilgilerin birleşimi niteliğinde. Herkes ortaya bir bilgi atıyor ve ihtiyacı olan onu alıyor.
Özetle araştırın öğrenmeyi isteyin işin içinden çıkılmıyorsa benim de yaptığım gibi buradan yardım alın.

Ekli dosyalar

• 1547477262479.png
    1547477262479.png
    54.3 KB · Görüntüleme: 7
Buradaki sıkıntı soru sorulması değil. Yol yöntem yerine direkt cevap istenmesi. Bana şimdiye kadar kimse hazır cevap vermedi hoş bende istemedim. E foruma gelip 2+2= kaçtır diye soran çıkınca da arkadaşlar toplanıyor.

Halbuki benzer sorular derste mutlaka sorulmuştur, biraz benzetme ve mantıkla dahi çözülebilir.

Oohoooo oooo. Geç kalmışız abicim, neden uyarmıyorsunuz? Fısstık gibi linç kaçırmışız. Sayın yöneticiler foruma Linç Alert butonu istiyorum.