• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Debimetre

Kayıt
2 Mayıs 2011
Mesajlar
27
Beğeniler
0
#1
endüstri tesislerinin atıksularının debilerini ölçmek için hangi tip debimetreler daha iyidir?
 
Kayıt
23 Eylül 2015
Mesajlar
11
Beğeniler
249
#2
Açık kanal mevcut İse acik kanal debimetresi uygundur diye düşünüyorum.boru üzerine sabitlerseniz ultrasonik de olabilir.paslanmaz gövdesi elektromanyetikde olabilir.sistemi bilmek lazım diye düşünüyorum.
 

MÇK

CMNet Üyesi
Kayıt
16 Temmuz 2010
Mesajlar
170
Beğeniler
73
Şehir
DENİZLİ/MERKEZ
#3
Bizim tesiste elektromanyetik debimetre kullanıyoruz.Şu an devreye almadık ama araştırmalarıma göre montajı doğru yapıldığında hiçbir sorun yaratmıyormuş.Elektromanyetik debimetreler sadece su hızını ölçüyor.Çapı sabit yani tam dolu akış olduğu kabulüyle çalışıyor.Siz debimetreyi tam dolu olacak şekilde monte ederseniz verim alacağınızı düşünüyorum.
 
Kayıt
2 Mayıs 2011
Mesajlar
27
Beğeniler
0
#5
katkı paylarının belirlenmesi için osb'deki tesislerin atıksu debilerini ölçeceğiz. tek tek her tesise monte edilecek bu durumda. teşekkür ederim herkese.
 
Kayıt
2 Mayıs 2011
Mesajlar
27
Beğeniler
0
#6
sabit debimetreler anlık olarak mı ölçüyor ? bir fabrikanın atıksu debisini belirlemek için ölçülen değerlerin ortalamasının mı alınması gerekiyor? mesela temmuz ayındaki debisini belirlemek için ne yapılmalı ?
 

MÇK

CMNet Üyesi
Kayıt
16 Temmuz 2010
Mesajlar
170
Beğeniler
73
Şehir
DENİZLİ/MERKEZ
#9
Bizde AAT'nin scadası var.Scadada anlık,ortalama ve geçmiş debileri görebiliyoruz.OSB olarak bu organizasyonu yürütüyorsanız ve birazda imkanınız varsa bir scada sistemi kurar oturduğunuz yerden kimin ne kadar debisi var görürsünüz.İmkanınız yoksa elektromanyetik debimetrelerin ekranlarında anlık olarak görebiliyorsunuz debiyi.Muhtemelen günlük,haftalık,kümülatif debi ölçümleride mevcuttur.Siz bence en iyisi debimetre üreticilerini arayın onlar size uygun bir çözüm sunacaklardır.