• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Devlete bağlı çalışan çevre uzmanı

Funda Saltık

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
özel
Arkadaşlar bizim mesleğin biraz daha saygın hale gelmesi devlet kontrolünde denetim gerçekleştirsek olabilecek sanırım. Bunun için öncelikle şu yeni yönetmelik saçmalığını çözmeliyiz tabi ama. Aklıma gelen bir düşünceyi paylaşmak istedim. Fikrimi çürütecek, destekleyecek, geliştirebilecek birileri var mı ve neler yapabiliriz merak ediyorum.
Çevre görevlisi olarak çalışacak pozisyondaki Çevre Mühendisleri Çevre Uzmanı olarak devlete bağlı çalıştırılması nasıl uygulanabilir. Maaşımızı devlet versin ama işletmeden de kessin. Hem patronumuz işletme sahibi olmayacağından denetim ve uygulama gerçekdışılıktan kurtulur, hem mesleğimizin saygınlığı olur. Ama sistem nasıl kurulur soru işaretleri var tabi. Danışman firmalar ne olacak? Belki ütopik bir fikir ama bu konuyu düşünmüş olan veya düşünmek isteyen var mı? Aynı durum İSG uzmanlığı için de uygulanabilir.