• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Dkkr ve kanal bağlantı izni

Bilmiyorum olabilir mi :))) bunu bende sabahtan beri araştırıyorum da her yerde DKKR olarak geçiyor acaba bir farklılık olabilir mi diye merak ettim bende

@İrem Reis

Rica ederim, ama bir şey yapmadım ki.

Ankara OSB'de de ASO kanal bağlantı raporu isteniyor. Onun gibi düşündüm sadece. :)

DKKR: deşarj kalite kontrol ruhsatı, atıksularını alıcı ortama deşarj eden işletmeler için ruhsatı ifade eder, kanal bağlantı izin belgesi ise, endüstriyel ve evsel nitelikli atıksuların kanalizasyon hattına bağlanması için alınması gereken izni ifade eder..;)

@Şeyma Huyut
Örneğin,
İşletme atıksularını arıtarak ya da arıtmayarak kanalizasyona bağlıyor (İSKİ,İSU,İZSU vb.), işte bunun için kanal bağlantı izni alması gerekiyor.
Kanala değil de yeterli ölçüde arıtarak alıcı ortama deşarj ediyorsa eğer, o zaman da DKKR alması gerekir.
Bazı su idareleri kanal bağlantı belgesi alsa bile DKKR nin alınmasını öneriyorlar. Bu durumda DKKR'ye gerekli ifadeler not düşülüyor ;)

peki şöyle sorayım o zaman mesala benim danışmanlığını yaptığım bir hastanenin uygunluk için gelen denetiminde kanal bağlantı izninin eksik olduğu söyleniyor. benim burası için DKKR mi yoksa kanal bağlantı izni mi almam gerekiyor? Eğer kanal bağlantı izni almam gerekiyorsa bunun için gerekli evraklar nelerdir ve nereye başvuru yapabilirim?

@İrem Reis
Hastane atıksuları ne yapıyor? Muhtemelen kanalizasyona bağlıyordur değil mi? Eğer öyleyse kanal bağlantı izin belgesi almanız gereklidir. Bulunduğunuz ilin su idaresine başvurmanız gerekmektedir. Gerekli evrakları tam olarak bilmiyorum, en sağlıkla bilgiye telefonla arayarak ulaşabilirsiniz..;) Ben genelde o şekilde yapıyorum çünkü..

evet kanalizasyona bağlı evsel nitelikli suyu var zaten telefonla görüştüğümde hep DKKR için gerekli evrakları saydılar genelde

@İrem Reis
Tamam o zaman sıkıntı yok siz gerekli evrakları toparlayıp başvurunuzu yapın..