• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

EÇBS'de 1 Firma 2 tesis "Yardım"

TAHA UMUT KORKUT

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AGM OTOMOTİV A.Ş
Aynı Firma, aynı vergi numarasında 2 tesis birinde MOTAT diğerinde BEKRA birinde MELBES diğerinde Ambalaj Atıkları uygulaması açık bunu sistem üzerinden nasıl düzenleyebiliriz.

Merhaba arkadaşlar,

EÇBS'de karşılaştığım bir firmanın birçok tesis durumunda kafam karıştı ne yapmam gerektiği hakkında da hiçbir fikrim yok.
Sistemde zamanında firma adına birçok mükerrer kayıt oluşturulmuş.
e-izin uygulamasında çevre izin başvurusunu yaptığım hesap, ticaret sicil gazetesi ile aynı adreste olan.
MOTAT uygulaması için başka hesap kullanılmış.
Normal şartlarda e-izindeki hesap ile devam etmem gerekiyor ama kullandığım hesabın motat uygulamasına git dediğimde ekteki sayfa karşıma çıkmaktadır.
MOTAT'tan talep oluşturmam gerekiyor ve şuan nasıl bir yol izlemeliyim?

Umarım düzgün bir şekilde anlatabilmişimdir?

Ekli dosyalar

• MOTAT - yetki kaldırıldı uyarısı.JPG
    MOTAT - yetki kaldırıldı uyarısı.JPG
    29.3 KB · Görüntüleme: 27
Merhaba , bu biraz spesifik bir durum. O yüzden resimdeki uyarıyı dinleyip Çevre ve Şehirciliğe başvurun bence.
Ya da Mehmet GÜRSOY a bir mail atarak bilgi isteyebilirsiniz.

Mehmet GÜRSOY e-izin ve yeterlilik uygulaması ile ilgileniyor diye biliyorum yazsam mı bilemedim o yüzden. Atık Yönetim Uygulamasına git dediğimiz yerde " Uygulama Destek Hattı veri.degerlendirme@csb.gov.tr (0312) 410 14 23 " yazıyor. Acaba bu adrese mi mail atmalıyım dönüş yapılır mı ki?

Aynı tesis birden fazla sistemde görülüyorsa, İl Müdürlükleri kontrolüne takılırlar (sık olmasada bazen denk geliyor) İl Müdürlüğü personelide haliyle fazla olanı siliyor. Bu durumda göndermiş olduğunuz görüntü ekranınıza düşüyor.
Yapılması gereken vergi numaranızla beraber İl Müdürlüğüne gidip, yetkisi kapatılmış olanın yetkisini açıp, diğerini kapatması gerekiyor.
Yok benim tesisim sistemde bir kere kayıtlı böyle birşey olmaz diyorsanız, bu durumda İl Müdürlüğü personeli başka bir tesisi kapatacakken yanlışlıkla sizin tesisi kapatmış olabilir.
Aşağıdaki görüntüde tesisi kodu yazan kutucuk işaretlenirken yanlışlıkla bir alt yada bir üst satır tıklanmış olabilir. Devre dışı bırakılan tesisler listesi tıklanarak hemen geri alma işlemi sağlanabilir.
Kolay gelsin. Adsız.png