• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

EKÖK (Entegre kirlilik önleme ve kontrol)

Melike Yıldız Kurtar

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Etken Çevre Danışmanlık
Merhaba arkadaşlar,

Ekök Metal Uygulaması ile ilgili bir mail aldım fakat konuyla ilgili pek bilgim yok. Yönetmeliğe baktım hala taslak olarak görünüyor. Bakanlıktan bu konu ile ilgili mail alan ya da bu konu üzerinde çalışan birileri var mı ?

Banada geldi, ankete girdim bizim yaptığımız işler dışındaydı bu yüzden en sonra bir kutucuk var orayı işaretledim çıktım mail ilede bilgi verdim

Ben uygulama açılınca baktım.
Bir anket şeklinde düzenlenmiş ancak çok detaylı olduğu için firmada üretim anlamında tüm konulara vakıf olan bir kişiyle doldurulması gerekiyor.
Ben direk firmaya ilettim. Çevresel kısımlarda destek olacak şekilde onlardan doldurmasını istedim .
Gelen mailde 25 ocağa kadar doldurulması gerektiği için açıkçası bekleme yapmak hata olur diye düşünüyorum

Bu EKÖK uygulaması içerisinde bulunan ankette istenilen bilgiler doğru bir şekilde sağlıklı doldurulabilir gözükmüyor. İstenilen bilgiler çok ayrıntılı yapılabilecek iyileştirmeler için olası maliyet ve proje süresi gibi bilgiler istiyor. Olmayan projenin maliyeti ve süresini istemesi biraz saçma olmuş. Topladıkları bilgiler çok sağlıklı olmayacak. Bu maliyet ve süre bilgilerini girmek istemeyenler ya bu standart bizde var seçeneğini seçecek ya da tesiste bulunmasına gerek yok gibi bir seçenek seçecek. Yapan arkadaşlar bizleri de aydınlatırsa sevinirim

Bana da birçok şey mantıklı gelmedi o nedenle bir süre bekleyeceğim, yönetmelik taslağını detaylı bir şekilde incelemekte fayda var.

@Kara--
@Melike Yıldız
Danımanlığımı yaptığım bir metal sektöründe firma var acaba onlarada gitmiş olabilir mi?

Arkadaşlar merhaba, otomotiv yedek parça üretiyoruz, ve ekök kapsamına giriyoruz. Ekök ile ilgili bilgisi olan var ise bilgi verebilir mi. Sisteme ne gibi verileri yüklememizi istiyorlar.

Bana da bugün ekok@karabuk.edu.tr den geldi mail. Yazıyı okudum ve ''EKOK METAL PROJESİ kapsamında yer alan sektörler faaliyetler aşağıda listelenmektedir '' incelediğimde makina imalatçısı olarak bizim çalıştığımız sektörü göremediğimden dolayı KARABÜK ÜNİVERSİTESİNDEN Abdurrahim TEMİZ beyi aradım. '' O listede sizin sektörünüz bulunmuyorsa herhangi bir şey yapmanıza gerek yok'' bilgisini aldım.

EKÖK yazısını görünce nette araştırma yaptım oldukça doküman eğtim slaytları sektör sektör anlatılmış, kimya, süt şeker metal bir çok sektör mevcut netten erişim sağlayabilirsiniz:harika:biraz okumak lazım tabi baya bir doküman var

Merhaba arkadaşlar, söz konusu yazı elime şubat ayında geçti ve içeriğinin bu kadar detaylı olduğunu bilmediğimden yetiştiremedim.
En son bildiğim kadarıyla 1 mart a kadar diyordu. bu süre uzatıldı mı? Yada yarın işleme devam edebilir miyiz sistem kapanır mı bilgisi olan?

Bana gelen son mailde 1 Mart 2019'a kadar uzatıldığı yazıyordu daha sonra da herhangi bir mail gelmedi sanırım uzatılmadı..