Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Endüstriyel atık yönetim planı revize

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında MERVEALTİNTAS tarafından paylaşıldı.

 1. MERVEALTİNTAS

  MERVEALTİNTAS CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba sizlere bir sorum olacak, Yaklaşık 5 aydır bir danışmanlık firmasında çalışıyorum ve bir tesis için hazırlanmış olan EAYP 'ye eksiklik bildirimi geldi,ve eksikliklerden biri için atık sözleşmesi yapılması gerek, tabi bu da biraz zaman alacağı için sıkışmış bulunmaktayız. Sizlere sorum Eksiklik gelen bir atık yönetim planını sene bitmeden sunmak zorunda myz? bu konuyla ilgili herhangi bir cezai yaptırım var mıdır?
   
 2. Onur Köseoğlu

  Onur Köseoğlu CMNet Üyesi

  Merhabalar,
  Diğer eksiklerinizi bilmiyorum ama atık sözleşmesinin yapılması da uzun sürmez yine de her şey bir tarafa devam eden bir başvurunuz var eksik bile olsa, bu yüzden herhangi bir cezai yaptırım olacağını düşünmüyorum. Eksikliğin giderilmesi için size tanınan süreyi aşmayın yeter.
   
  Tarık Can bunu beğendi.
 3. MERVEALTİNTAS

  MERVEALTİNTAS CMNet Üyesi

  Eksiklik bildirim dilekçesinde herhangi bir süre kısıtlaması yoktu ama bu konuda belirli bir kural var mıdır?
   
 4. Onur Köseoğlu

  Onur Köseoğlu CMNet Üyesi

  Bazı eksikliklerde süre belirtirler ondan uyarıda bulunmak istedim. Benim bildiğim bununla ilgili bir süre kuralı yok ama tavsiyem ne kadar kısa sürede çözerseniz o kadar iyi olur denetim ekibinin tekrar tesise gelme riskini ortadan kaldırmış olursunuz.
   
 5. İsrafil Yılmaz

  İsrafil Yılmaz CMNet Üyesi

  @MERVEALTİNTAS Onur beyin söylediği gibi atık sözleşmesi uzun sürmez. Hangi ildesiniz söylerseniz bizim sözleşme yaptığımız firmalar yakınsa bilgilendirme yaparız kısa sürede sözleşmenizi yaparak eksikliğinizi gidermiş olursunuz.
   
 6. sefakopan

  sefakopan CMNet Üyesi

  benim bildiğim 10 iş günü ek süre veriliyor. Düzeltmelerin yapılması için.
   
 7. MBalcan

  MBalcan CMNet Üyesi

  @sefakopan yasal olarak belki 10 iş günü olabilir bu konuda net bir bilgim yok lakin reel de memurlar öyle bir kısıtlama getirip başvurumuz iade edilmiyor, 10 iş gününü aşan eksikliklerde bir sıkıntı yaşamadık.
   

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.