• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,601
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,204
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 956
Moderatörün son düzenlenenleri:
@cem can

@ezgig

Bu konuda tesis unvanına tıkladığınızda hesap birleştir şeklinde bir buton var, o işe yaramıyor mu acaba?

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü.jpg
    Ekran Görüntüsü.jpg
    61.2 KB · Görüntüleme: 155
Olcay bey göndermiş olduğunuz resime baktım. Kendimde birleştir diye bir yer göremedim. Ama göndermiş olduğunuz resimde firma kısmı seçili sanki.. Benim bahsettiğim şubelerin birleştirilmesi.. ama sanıyorum ilerde böyle bir buton eklenir.

Arkadaşlar Merhaba,
çevre danışmanlık firması olarak yetkilimizin e devletiyle giriş yapıp firmamızı ve şubemizi aktfleştirirken, hesap firma bölümünde nace kodunda danışmanlıkla ilgili nace kodu mevcut değil. Firmanın faaliyeti danışmanlıkla ilgili değil zaten, şubenin faaliyeti danışmanlık. sistemden otomatik olarak çıkan nace kodlarının yerine danışmanlıkla ilgili olan nace kodunu eklesek uygun olur mu.
teşekkürler.

yaaa böyle bir saçmalık olabilir mi. destek için mail atıyorum mail adresi kapanmıştır 181 i arayın diyor. 181 i arıyorum bizim yazılım ile ilgili bilgimiz yok diyor başka numara veriyor. verdiği numarayı arıyorum açıp kapatıyorlar telefonu ortaya bombayı atıp kaçtılar resmen :mad:
şimdi santrali 4101000 ı aradım bana atık yönetimi nin numarasını veriyor. haklı olarak karşımdaki kişi bizim yazılım ile alakalı bilgimiz yok diyor. ben herkes mağdur dedim. bakanlığı şikayet edecez sanırım dedim :) hakkınız var tabi edebilirsiniz dedi.
arkadaşlar BİMER veya CİMER şikayet mi oluştursak ne eğitim veriyorlar ne telefonlarda yardımcı oluyorlar

@Gülşah Albayrak
Kimi aradıysanız bizim bilgimiz yok demiş. En iyisi bizim mahalle bakkalına sorayım. O da bilemezse manava giderim :D En basitinden yazılım olayında bile böyleyiz ne diyeyim :ckskc:

Arkadaşlar kendimce yapabildiğim kısımlarla ilgili 2 adet döküman hazırladım. Umarım hatalı bir işlem yoktur ve sizlere yardımcı olur. Yazmayı unuttuğum şeyler olabilir kusura bakmayın.

Ekli dosyalar

• EÇBS İŞLEMLERİ 1. aşama.pdf
    666.6 KB · Görüntüleme: 181
  • EÇBS İŞLEMLERİ 2. aşama.pdf
    629.9 KB · Görüntüleme: 153
arkadaşlar merhaba, artık mail adresleri ve telefon iptal olmuş. 181 i arayın diyorlar ya böyle bir saçmalık olabılır mı? bu sistem nasıl düzelecek enkaz ettiler resmen ya

İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR DANIŞMANLIKTA ÇALIŞMAKTAYIM. SİSTEM İLK AÇILDIĞINDA FİRMAMI KENDİ SİSTEMİMDEN KAYDETTİM. İKİ TANE ÇIKTI EKRANIMDA. BİRİNİ SİLDİM BİRİ KALDI. ŞUAN BENDE OLAN SİTEM KAYDI İLE İLERLEYEMİYORUM. İL MÜDÜRLÜĞÜNE GİTTİM ONAYLADIK BİZ O FİRMAYI DEDİLER AMA BENDE TESİSİNE SİSTEMİ TIKANMIŞ DURUMDA. SANIRIM DİĞER SİLDİĞİM GİRİŞ KAYDI AKTİFLEŞTİRİLEN KAYIT. ŞUAN ÖYLE GÖRÜNÜYOR. NASIL O KALAYDI GERİ EKRANIMA GETİREBİLİRİM. BU TİP SORUNLA KARŞILAŞAN VAR MI YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

@ezgig

tesis bünyesinde çalışıyorum ancak 2. bölümde (yeterlilik işlemleri) kurum adı altında hiç bir şey gözükmüyor. hatta kurum/kuruluş işlemleri diye bi buton yok.

@cgdm

Firma yetkilisi kim gözüküyor? Büyük ihtimal o yüzden gözükmüyordur. Hazırladığım formda da onu anlatmak istedim. Örneğin danışmanlık firma çalışanıyım, bende de gözükmüyor. Ancak patronum sayfasına girdiğimde onda gözüküyor.

@Fatih YAZGAN

Fatih bey Motat KDS uygulamalarını da ekledim.fakat çok ilginç bir durumla karşılaştım Motat KDS uygulamasında bütün eski girişler gelirken. bu işlemleri yaparken EÇBS sistem üzerinden nasıl yaptınız yani ekleme işlemimi özelliklede Motat KDS sistemini nasıl eklediniz?ekran fotoğrafını çekip burada yayınlayabilir misiniz?

cevre yönetim biriminde firma adresi adana ceyhan ??? bir de alakasız bir telefon gözüküyor

düzeltmek için firma işlemlerine giriyorum. yetkisiz işlem deyip sistemden atıyor.

allah cezanızı versin ne diyeyim ya

Bende de bu şekilde oldu adres onay vermedim. Tekrar TC. kimlik numaramı girip kendimi çg olarak eklemek istediğimde Kullanıcı farklı bir firmada çalışmaktadır. Bu kullanıcı ile başvuru yapamazsınız. Sadece bir firma onaylıyabilirsiniz. Aynı anda birden fazla firmada çalışamazsınız yazısı geliyor. Ama sisteme girdiğimde çalıştığı kurum olarak çalıştığım yer görünmekte ve şahıs uygulamalarından e-izin sistemine girebiliyorum. Bir şey yapmam gerekli mi çözemedim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...