• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,601
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,204
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 956
Moderatörün son düzenlenenleri:
arkadaşlar,
ben uzaktan eğitimi tamamladığım ve e-imza aldığım halde şahıs uygulamasından çevre görevlisine başvurduğumda ''no records to display'' şeklinde yazı çıkıyor hala, nasıl ilerleyeceğim bilgi verebilecek olan var mıdır?

Personel Eksik
Dikkat! Firmanıza ait personel eksiği bulunmaktadır

günaydın arkadaşlar,

firma ile ilgili yukarıdaki yazı çıkmakta. kurum/kuruluş işlemleri sekmesinde siz kendinizi kayıt yaptınız mı çevre görevlisi olarak ? müstakil çevre görevlileri ek 2 için mi sadece.

Günaydın Arkadaslar. Danışmanlık Firmasıyız . Firma sahibinin e-devlet ile sisteme giriş yapınca aynı kişiye kişiye ait olan ve farklı bir faaliyet yapan başka bir tesisin adres çıkıyor. Hizmet verdiğimiz tesis görünmüyor. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu .Olduysa nasıl çözdünüz?

Sistemden vekil olarak iş yapıyorum kısmından devam ettiğimde, 5. aşamadaki ilgili kısımları doldurduğumda ileri sekmesine tıkladıktan sonra sayfa ilerlemiyor.

Böyle bir hata ile karşılaşan oldu mu?

mrb arkadaşlar belediyelerde çevre yönetim birimi olarak işlem yapan varmı. e devletten çevre görevlisi olarak giriş yapıyorum. önceki sistemde kayıtlı olan tesislerden hiç biri gözükmüyor. acaba nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

@Emrah BOZKURT
Emrah Bey, bende de bu hata oluyor. Bakanlıkla görüştüm. Vekalet kısmında sistemden kaynaklı sıkıntı olabilir dediler. Birimimiz tarafından halledilecektir gibi bir şey söylediler. Bu yüzden hiç bir şeyi yapamıyorum ben de.

@ayşeasya

Çevre Yönetim Birimiyiz biz de, tesislerin hepsini sisteme aktardım, uygulamaları açabiliyorum. Ama kendimi ve diğer arkadaşı hiç bir tesise atayamıyorum. Çevre Yönetim Birimi onaylandı şeklinde yazı var yeterlilik sayfasında ama işlem yapamıyorum. :/

@ayşeasya
Kendimden ilk girdiğimde göremiyordum. Firma sahibinin e devletinden girip önce firmayı aktardım, sonra tesisler otomatik göründüler. Açmışken kendimi de yetkili atadım başka bir sorun olursa diye. Öyle oldu : )

yaşanan sorunlar sistemin kullanışlı olmadığını gösteriyor, bu yazılımı kim nerden bulmuş çok karışık, bunu okuyan bakanlık yetkilisi sizin ta aklınıza

@cem can

Merhaba,
Yukarıdaki adımları tesis yetkilimizle birlikte sırasıyla uyguladık. Entegre çevre bilgi sistemi üzerinden vergi no ve ticaret sicil gazetesi ekleyerek Yetkili değişiklik başvurusunu yaptık. Bu yeterli mi, dönüş internet üzerinden mi olacak? Yoksa direkt olarak yetkili kişinin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne gitmesi mi gerekiyor? Gitmesi gerekiyor ise sistemde oluşturulan başvuru belgesini nereden bulabiliriz?

@Berilctp
firma/kurum kısmından girince sol tarafta başvuru formu indir seçeneği olması lazım. onu imzalayıp il müdürlüğüne sunmalısınız.

@Şafak Yılmaz

herşey 4/4lük herşey entegre edildi tüm bilgileri girdiler sistem güncellemeleri bitti takır takır çalışıyor sanki bir de bize hemen herşeyi halledin diyorlar. neredeyse tüm firmalarda yetki değişikliği başvurusu yaptık ve hala dönüş yok.
ne bekliyorlar bizden daha

nasıl bir sistem bu.... yetkili kişi patron olduğu için firma yetkilisi olarak patronu gösterdik. ama il çevrenin sisteminde ben gözüküyorum. sistem bir bütün değil biz farklı giriyoruz, bakanlık kendi girdikleri sayfaya farklı kişileri giriyor.

hadi gel de çöz bunu.....

@Özkan Baykanoğlu
o zaman ben de bir soru sorayım :)
06.03.2018 tarihinde soyadı değişikliği başvurusu yapmışım 08.03.2018 de kabul etmişler. belge geçerlilik süresi ise 13.01.2016 :)

şu an çevre görevlisi belgem yok gözüküyor :)
sinirden gülüyorum artık.

@Emrah BOZKURT
Emrah Bey bende de aynı hata oldu. 5. bölümde yüklediğim dosyanın boyutunu küçültünce tekrar denedim ve ilerleyebildim. Sistem dosyanın 10mb altında olmasını istiyor sanırım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...