• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,601
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,204
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 956
Moderatörün son düzenlenenleri:
@Müh Gülayşe
yetkili değişikliğini kimden yaptınız? firma yetkilisinden mi yoksa danışmanı olarak siz kendinizden mi yaptınız?

Arkadaşlar iyi çalışmalar.Bir firmada çevre görevlisi olarak çalışıyorum yeni sisteme çevre görevlisi ataması nasıl yapıyoruz.Bireysel hizmet veren arkadaşlar detaylı bilgi verirseniz sevinirim.e izin sistemine giriş yapmam gerekir emisyon izni sürecindeyim tam okey alacakken sistem getirdiler işler karıştı..

@filizt

evet çevre görevlisi ata kısmında tesis seçip çevre görevlisi atamalarını gerçekleştirdik bir sorun çıkmadı.

Merhaba isim ve soy isim değişikliğinde sistemde nasıl bir güncelleme yapılıyor acaba? Bakanlığı aradım sistemden güncelleyebilirsin dedi lakin bulamadım. E devlette revize adım olmasına rağmen entegre çevre bilgi sisteminde değişiklik yok.

Merhaba Arkadaşlar,
Bi firmamın Çevre İzin Belgesi yenileme işlemleri sırasında Eksiklik Bildirimi gelmişti. Yeni sisteme geçildiği için bu eksiklikleri yükleyemedim. Firmayı aktifleştirdim fakat yüklemem gereken belgeleri göremiyorum. İşlem Durumunda Red Süreci yazıyor. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Ben de var ama eksikliğin ne olduğunu göremiyorum, aradım dokümanları göremediğimiz için eksiklik bildirimi yaptık dediler eee yani dedim yeni başvuru yapın dediler gerçekten bende anlamış değilim ve işi bıraktık bunlarla uğraşıyoruz.

@Yasemin Aslantürk Çebi

Evet Yasemin Hanım. Sanırım danışmanlık firmamın aktiflleştirilmediği nedeniyle böyle bir hata aldığım yönünde bilgi aldım. Doğru mudur ?

@Şafak Yılmaz
Merhaba Şafak bey,
Aynı durum bendede mevcuttu başka firmada çalıştığımı söylüyordu sistem ben bu durumu çözdüm. şöyleki kendi e devletinizden sisteme giriş yapın şahıs uygulamaları-yeterlilik kısmına girin oradan kullanıcı işlemleri-kişisel bilgiler kısmına gelin ve sağ üstte açılan butonlarda çalıştığı kurum/kuruluş kısmını tıklayın ve üstünüzde hangi tesisler varsa hepsini silin tertemiz olsun sayfa sonra Danışmanlık firmanızın sayfasına gelin tekrardan çevre görevlisi ekleyin o zaman eklenebiliyorsunuz.

@Merve Erbilgin
Bende bugün onay verecektim ama firm ve tesis bilgisi doğruolmasına rağmen adres adana ceyhan tel farklı .
teli aradım sürekli meşgul
mail attım bakalım ne cevap gelecek

merhaba arkadaşlar.
adreslerin adana ceyhan olarak görünmesinin yazılım ile ilgili bir problem olduğunu söylüyor bakanlık yetkilileri.
bir çok tesiste aynı durum söz konusu. yazılı olmamakla birlikte söylenen şudur: " siz onaylayın biz daha sonra düzelteceğiz"
bana kalırsa beklemekte yarar var. ben onay vermedim.

@Abdulkerim DOĞAN

Bende de adana ceyhan gözüküyordu, atamayı sildi. daha sonra kendisi üzerime atamış nasıl oldu anlamadım. şuanda haritada göstermiyor ancak adres kısında tesisin gerçek adresi yazıyor.

Geri dönüşüm firmasında çalışıyorum. Belediye kaydı sisteme nasıl yapılacak? Yapan var mı?
Yetki belgesi kısmına hangi belgeyi eklemek doğru olur?

Arkadaşlar merhaba,

Bazı işletmelerin bildiğiniz üzere birden fazla çevre bilgi sistemine kayıt edildiğini görüyoruz. Örnek vermek gerekirse bir işletmem çevre bilgi sistemine iki defa kaydedilmiş. Bir kayıtta çevre izni var. Diğer kayıtta iste atık beyanları, BEKRA, A.A.T girişleri vb. kullanıcı uygulamaları açık ve düzenli olarak veri girişleri bu mükerrer kayıt üzerinden yapılmış. Tesis aktifleştirildikten sonra bu kayıtlar birleşir mi ya da sorunsuz nasıl halledebileceğimiz konusunda fikirlerinizi/yardımlarınızı almak isterim.

İyi Çalışmalar Dilerim.

@Erdem Engin
Aynı işlemleri geçen haftadan beri yaptım düzelme olmadı bugün onay verdim şimdilik bir sıkıntı yok adresler doğru bilgi vermek istedim

Merhaba Arkadaşlar,
Firmayı aktifleştirme işlemi sırasında başvuruyu tamamladıktan sonra firmanın karşısında onaylı yazıyor fakat işlem yapacağım buton kısmı yok. Bu yüzden tesisi aktifleştiremiyorum. Bu durumla karşılaşan var mı?

Ekli dosyalar

• firma.jpg
    firma.jpg
    22.1 KB · Görüntüleme: 67
@Erdem Engin
ben de ve başka bir arkadaşın firmasında da durum aynıydı onay verdik hemen sonra adres ve telefon bilgileri doğru görünmeye başladı

@Mert A.
ben bu durum için bakanlıkla görüştüm ve lisansımızın bağlı olduğu sistem üzerinden uygulamaları açıp oradan devam ettik. mükerrer olan kayıt için ise yazılımdan faaliyete son verme yapmamı söylediler ama atık yönetimi ile görüştüğümde beyanların olduğu kaydı silmeyin bekleyin birleştirme olabilir dendi. mükerrer kayıttaki geriye dönük kayıtlarınız için de il müdürlüğüne dilekçe yazıp eçbs aktarımdan sonra lisansa bağlı tesis kaydı üzerinden beyanların yapılmaya devam edeceğini bildirebilirsiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...