• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,601
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,204
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 956
Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba arkadaşlar
Yeni sistemde bekra bildirimini yapabilen var mı ? Ben sürekli hata alıyorum. Yapabilen varsa bilgi verebilir mi?

@Erdem Engin
Bildiğim kadarı ile bir yer için çevre görevlisi olarak atama yapıyor sistem kendinizi tanıttığınız danışmanlıktan sildirmeniz gerekmektedir İl müdürlüğüne danışmanızı tavsiye ediyorum

Merhaba,
Eçbs'de danışmanlık firması adına ait bir kullanıcı adı ve şifre olacak mı yoksa yetkili kendi sisteminden girerek mi işlemleri yapacak ?

@Dolinka

Danışman firma yetkilisi EÇBS'ye girip, danışman firmayı aktaracak, sonra aktifleştirecek. Daha sonra dilerse herhangi birini yetkili olarak atayacak. Yetkili olarak atadıktan sonra "Yeterlilik" uygulamasından görebiliyorsunuz detayları. Ama şu an ne sözleşme yükleyebiliyoruz, ne aylık program. Ayrıca herkes "KOORDİNATÖR" olarak görünüyor, puan cezaları sıfır görünüyor. Hatalarla dolu anlayacağınız.

@Cem Yılmaz
Çok teşekkür ederim.

Bana çok karmaşık gelen bir konuda daha yardımlarınızı bekliyorum. Şöyle ki Ecbs'de firma yetkililerinin bu firma/tesis aktifleştirme işlemlerini yapmaları gerekiyor. Ancak pratikte bunu onlara yaptırmamız çok zor. Söylene söylene yapacaklar ve uğraşmak istemeyecekler. Bu işlemleri sizler nasıl yaptırdınız ? Yetkili olarak danışmanlık firmasından birilerini bu aşamada gösterebilir miyiz bu işlemleri kendimiz yapabilmek için ?

@Dolinka

Danışmanlığını yaptığım hiçbir firma henüz aktifleştirme işlemini yapmadı/yapamadı. Açıklayıcı PDF göndermeme rağmen ilerleme sağlayamadım. Kendi danışman firmama gelecek olursak, o aşamada hiç yer almadım. Zaten aktifleştirmişlerdi, beni de yetkili olarak atadılar.

Eğer tesis yetkilisine ulaşamıyorsanız, vekalet kullanma yolunu seçebilirsiniz. Firma yetkilisi size ya da kolay ulaşabileceğiniz bir kişiye vekalet verirse sisteme yükleme yapıp İl Müdürlüğüne dilekçe ile sunarsınız. Aktarılmasını beklersiniz. Ancak bu kısımda işler yavaş ilerliyor çünkü İl Müdürlüğü henüz sisteme giremediklerini belirtiyorlar.

Merhaba Arkadaşlar,
Sisteme taşıdığım firma tesis listesinde görünüyor ve uygulamalara girebiliyorum fakat e-izin uygulamasında görünmüyor sadece bir tesisim bu durumda diğerlerinde sorun yok. 181 ve İl Müdürlüğü'nden cevap alamadım. Bu sorunla karşılaşan var mı?

sistemden silersek işten çıkış olarak gözükecek bir sorun olur mu?Bu firmalarda danışmanlık sayfasında gözükmüyor zaten o da ayrı bir sorun @Ebru DALKIRAN

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    105.1 KB · Görüntüleme: 66
@Gizem Kurban
tesis listesine geri dön diyip tüm tesisleri onaylı mı ona bakın.
tek tesisimiz olan yerlerde bile 2 tesis olarak mükerrer kayıtlar oluşmuş onlar aktifleşmeden sistemde gözükmedi

@Funda Gürsoy Özkocacık
tesis şubeler kısmında tesis isminin üzerine tıklayınca açılan sayfada üstte uygulamalar yetkililer vb. sekmeler var uygulamalara tıklayınca hepsi aşağıda görünüyor

Merhaba, ecbs sistemine giriyorum uygulamalardan ambalaj sistemine giriyorum fakat açılmıyor. Ambalaj bilgi sisteme giriş sayfası çıkıyor kullanıcı kodu ve şifre diyor. Bu sorunla karşılaşan var mı acaba? Aynı şekilde motat ta açılmıyor. Motat uygulamasına tıkladığımda tekrar ecbs sitemine yönlendiriyor.

Merhaba, br firmada çevre görevlisi olarak çalışıyorum. Firma yetkilisi tesisi yeni sisteme aktardı ve aktifleştirdi. Daha sonra beni de yetkili çevre görevlisi olarak atadı ben de kendi sistemimden onayladım ama tesis listesinde firmam görünmüyor. Aynı sıkıntıyı yaşayan var mı acaba? Yanlış ya da eksik bir şey mi yaptık acaba?

@NAZLI2780
e-imza kısmına tıklayınca çıkan eklentilerden birini indirdim bir de tarayıcıda pop-up engelleyicisini kaldırdım imzalama işlemini yapabildim. Bilginiz olsun.

@Burçin Sunar
ambalaj bilgi sistemi-uygulamaya git tıklayınca eskiden girdiğimiz sayfa geliyor ve eski kullandığımız kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapıyoruz. motat şu an bende de hata veriyor.

eksiklik bekleyen lisans başvurum vardı. uygunluk yazısı için başvuru yaptım fakat 1 aydır gelmediler. başvurumu yapamadım ve 2 gün geçti. eskiizinlisans üzerinden girdim ve Eksiklik Bildiriminde Belirtilen Belge(ler)/Bilgi(ler)i Tamamlamanız İçin Verilen Süre 2 Gün Önce Dolmuştur! şeklinde uyarı çıkıyor. il çevreye ulaşamıyoruz ulaşsakta memurlar yok hepsi imar barışı için dışarda diyorlar. bu insanlar ne yapmaya çalışıyor hala anlamış değilim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...