• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,601
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,204
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 956
Moderatörün son düzenlenenleri:
@Günay Mutlu

Aşağıdaki resmini gönderdiğim bölümün hepsini doldurdunuz mu? Sordukları kapasite raporunda ve emisyon raporunda var tekrar doldurmamız gerekiyor mu?
hammadde bende kapasite raporunda 6-7 sayfa olarak gözüküyor da hepsini girmek zorunda mıyım?

Ekli dosyalar

• sdd.PNG
    sdd.PNG
    63.3 KB · Görüntüleme: 65
Arkadaşlar merhaba, daha önce çalışmış olduğum danışmanlık firmasından üzerimde hala firma ve tesis gözüküyor. Tesis yetkilisi olarak gözüküyorum ve benimle beraber gerçek tesis yetkilisi de gözüküyor. E-yeterlikten çalıştığım firma kısmı boş.(çalışmıyorum doğru) Bakanlığı da sorun olarak bildirdim. "Eğer aktarım işlemi bitmemiş ise kırmızı çarpı işaretinden üzerinizden hesabı düşürebilirsiniz. Eğer aktarım işlemi bitmiş ise Firma yetkilisi olarak geçecek kişinin yetkili değişikliği başvurusu yaparak il müdürlüğüne onaylatıp hesabın yetkisini üzerine alması gerekir." şeklinde geri dönüş aldım. Sistemde zaten iki tesis yetkilisi var. Aynı anda iki kişi yetkili gözüküyoruz biri ben diğeri gerçek yetkili. Yine de gerçek tesis yetkilisi böyle bir başvuru yapmak zorunda mı?Bununla neden ben uğraşmak zorundayım? Bir şeyleri atlıyor muyum yoksa eski çalıştığım firmaya söyleyip onların mı halletmesini bekleyeceğim?

@Merve Aslan
turkcell

Ekli dosyalar

• aa.jpg
    aa.jpg
    53.6 KB · Görüntüleme: 38
@Olgaç Sürmelihindi
Bende de şuan aynı durum var. İlgili memur imzalamış ama şube müdürü imzalamamış henüz sanırım. Çevre izin yenileme sürecindeyim, zaten sürem az kaldı, birde imzalamalarını bekliyorum...

@m.karakus
meraba bende aynı hatayla karşılaşıyorum çözebildiniz mi maillere dönüş yapmıyolar kesinlikle

@tuğbak
@tuğbak
Merhaba. elden dilekçe de yazdım gönderdim, mail de attım ama hiçbir şekilde cevap alamadım. en güzeli ankara'ya gidip halletmek dedim gittim ve hallettim. zaten türkiyenin her yerinden arkadaşlar geliyor orada hallediliyor bu yüzden de maillere pek bakılamıyormuş. bence siz de bir gdin derim

@Boranss
Merhaba,

Tüm sayfaları eksiksiz olarak doldurmanız gerekiyor.
@Boranss

Merhaba,

Her sekmeyi doldurmanız gerekiyor.
Mesela "sürekli ölçüm"yapılmıyorsa değerleri sıfır yazıp kaydedin.

arkadaşlar belediyede çalışıyorum ve entegre çevre bilgi sistemine ilk defa giriş yaptım. eskiden amabalj bilgi sistemi vardı oraya giriş yapılırdı. şimdi bu sisteme giriş yaptım ama hesap firma/kurum kısmına geliyorum ekran boş ekle dediğimde vergi numarasını yazıyorum böyle bir hesap var diyor ne yapmam gerekiyor :krktm:

@tuğbak
3. kat 332 numaralı odada Okan KAYA bey var, zaten mailleri de attığımız kişi. direk kendisiyle muhatap oluyorsunuz.

Arkadaşlar merhaba. Danışmanlığını yapmakta olduğum bir tesisle protokolümüzü sonlandırdık. Fakat hala Tesislerim listesinde görünüyor. Ne yapmam gerekir?

Arkadaşlar, yetkili değiştirme işlemi eçbs'de nasıl yapılıyor ? Danışmanlığını yapmakta olduğumuz firmanın eçbs'ye geçmeden önce bildirdiğimiz yetkilisi artık orada çalışmıyor. Firmanın yetkili değişikliğini nasıl yapılacak ? Acil cevaplarsanız çok sevinirim.

Firmayı kimin üzerine almak istiyorsanız onun sistemine girip giriş sayfasından yetkili değişikliği butonuna basın vergi numarası ve yetki belgesini yükleyin. İl müdürlüğü onay verdikten sonra firmayı aktifleştirip işlemlere devam edebilirsiniz.

Ticaret sicil gazetemiz olmadığı için resmi gazete yüklüyorum eksiklik geliyor. Arayıp hatta yanlarına gidip konuşuyorum tamam yükleyin kabul edicez diyorlar. Şimdi bi bakıyorum yine reddetmişler. Gerçekten yoruldum artık.

@Özge Atalıkoğlu
merhaba, bu sorunu yaşayanlar olarak tek bir yerde toplanıp cevap beklesek sanırım çok daha iyi olurdu. Ne cevap bulunuyor ne bu soruna düzgün bir çözüm. 2 ay önce yanlışlıkla (!) çözüm bulmuştum ve 4 tesise birden atamamı yapmıştım ama şu an yine bu sorunla boğuşuyorum. O yetmezmiş gibi, 4 tesisten de çıktım belki başka firma uyarısı vermez diye ama hiçbir yerde çalışıyor görünmediğim halde hala aynı uyarıyı alıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...