• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,601
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,204
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 956
Moderatörün son düzenlenenleri:
@ozden.f @Boranss Merhaba başvurularınızda onay bekleyene düşmesede anasayfadaki başvurularım kısmında değerlendiriliyor şeklinde gözükmesi lazım.Ekteki fotograftakı onaylananlar ilk başvuruda değerlendiriliyor şeklinde gözüküyordu.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    35.1 KB · Görüntüleme: 51
@Şafak Yılmaz
maillere de cevap verilmiyor ..benmde yenılemede uygunluk basvurum red edildi.. ona istinaden izin belgemde iptal oldu ..bizede ankara yolu gözüktü anlaşılan...:acpsnr:

Merhaba, EÇBS de çevre izni yenileme işlemim tamamlandı, dekont talebi bekleyenlere düştü, ödemeyi yaptık ancak sistemde dekontu yükleyebilecek bir buton çıkmıyor, ödeme yapınca sisteme mi aktarılıyor?
Bir de dekont talebinde verilen bir referans no var, o referans nosuna mı yatırılması gerekiyor? Biz ayrı referans nosu alarak ona ödeme yaptık.

@şule

Dekont yükleme yeri yokmuş yeni sistemde. Ödeme yapılınca Mobil İmzala - Gönder yapmanız yetiyor. Paranın da, dediğiniz gibi o referans numarasına yatırılması gerekiyor. Eğer hata yaptıysanız, Bakanlık ile iletişime geçin. Paranın farklı bir Ref. noya yatırıldığını bildirin. Çözeceklerdir durumu.

merhaba arkadaşlar çevre görevlisi belgesi için entegre çevre bilgi sisteminde istenilen e-imza yada mobil imzayı nasıl almamız gerekiyor ?

@Ali Şimşek

E-imza ile ilgili başka bir konuda bir arkadaşımızın mesajı bu şekildeydi. E-imza alabileceğiniz şirketler ve fiyatlar böyle. Ben PTT'den almayı tercih etmiştim. PTT'ye gidip e-imza için form dolduruyorsunuz, ücretini direkt elden yatırıp formu teslim ederek e-imza başvurusu yapıyorsunuz. Birkaç gün içinde e-imzayı adresinize gönderiyolar.

Arkadaşlar Çevre izni süre bitimi nedeni ile tekrar izin belgesi almak için başvuru yapmak istiyorum. aşağıdaki yeşil "uygunluk başvurusu " yap denen yeri tıklayınca il müdürlüğünde gözükmediğni söyleniyor. acaba yanlış mı yapıyorum?

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı ecz..PNG
    Ekran Alıntısı ecz..PNG
    85.2 KB · Görüntüleme: 44
@kalefirat

Bana da eksiklik olarak bunu verdiler ama biz vakıf üniversitesiyiz böyle bir belgemiz olamaz dedik. Zaten şu an yönetmelikten bu belgenin kalkma durumu var dendi biz de bekliyoruz sonucu hala :/

Merhabalar,

EÇBS'de Ambalaj Bilgi Sistemine girebiliyormusunuz? Daha önce girdiğim sayfada aşağıdaki gibi görsel çıkıyor. Ama sisteme giremiyorum.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    78.7 KB · Görüntüleme: 35
Merhabalar, eçbs sisteminde firmamızı kayıt yaptırdık. Daha önceki sistemde çevre yönetim birimimiz vardı. Bu yeni sistemde çevre görevlisi nasıl atanıyor. Bilen arkadaş varsa yardımcı olursanız sevinirim.

@lizzie
ek belge talebi bekleyen veya eksiklik bildirilen kısmında firmanızı bulun yan kısımda başvuru bilgileri vs. durumu yazan satır var satırın en sonunda incele kısmını açtığınızda eksiklik karşınıza çıkıyor..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...