• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Entegre Çevre Bilgi Sistemi Hakkında - Vol.1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar merhaba,

Kısa zamanda örnek doküman hazırlamaya çalıştım. Ancak bu kadar oldu. Eksiklikler olabilir. Ama yine de yol göstereceğine inanıyorum. Herkese kolay gelsin.
İlk önce firma kaydı yapmanız aktarmayı onaylamanız gerekmektedir.
Akabinde tesis kaydı aktarmayı yapmanız gerekmektedir.
Anladığım kadarıyla :) il müdürlüğüne yine de onaya gitmesi gerekiyor. :)

Not: Opera tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

Uygulama Destek Hattı İletişim Bilgileri de ektedir. Bakanlığın yardımcı videosunu da ekledim.

İyi çalışmalar...

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• ecbs tesis kaydı.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1,600
  • ecbs firma kaydı aktarma.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,204
  • UygulamaDestekHattı.pdf
    371 KB · Görüntüleme: 956
Moderatörün son düzenlenenleri:
TESİSİMİN SİSTEMİNE GİRDİĞİMDE 3 TANE ÇIKTI . SANIRIM BUNLAR DAHA ÖNCE CEVRE BİLGİ SİSTEMİNE BİRDEN FAZLA KAYIT YAPTIĞIMIZ İÇİN. BU BENİM YORUMUM. BİRİNİN KAYDI VARKEN AYNI VERGİ NO İLE KAYIT AÇIP ENTEGRE OLARAK YENİ SİSTEM AÇTIRMIŞTIM ÖNCEDEN. ŞİMDİ İSE YENİ SİSTEMDE HEPSİ GÖRÜNDÜ BEN GFB ALDIĞIM FİRMA BİLGİLERİNE GÖRE BAKIP AKTİFLEŞTİRDİM.

@gülhan tarhan
hmm ben ilk aşamada takıldım. vergi no ve dairesini giriyorum bilgileri kontrol edin diyor. kaç yıllık kullandığımız vergi no. anlayamadım

Arkadaşlar EÇBS'de firma aktifleştireceğim. Ünvan kısmında firma sahibinin babasının adı yazıyor. Bu neden olabilir,öyle kalması mı gerekiyor? Birde yönetici ile iletişime geçiniz yazısı geçiyor kaydı tamamlayamıyorum. Yardımcı olur musunuz.. Şimdiden teşekkürler..

firmanın ünvanında zaten babasının ismi yazıyorsa sıkıntı yok. zaten firmanın ismi o :)
tam olarakta sorunu anlayamadım. Firma kaydının aktarılmaması için alo 181 veya fbsdestek@csb.gov.tr adresine mail atabilirsiniz sorununuzla ilgili olarak. Dün aynı sorun benimde başıma geldi. yazılı bir başvuru olması açısından mail atmanız daha iyi olacaktır sizin için. daha sonrasında arayarakta destek alabilirisniz.

@Gizem Sunar

Dün sabahtan akşama kadar bir firmamın tesis aktarımlarıyla uğraştım. Saat 14 gibi site kapatıldı ve 10 dk sonra geri açıldı. O saatten sonra ne yaptıysam tüm tesislerim için aynı hatayı aldım. Bakanlığa mail attık. Ancak bize de geri dönüş yapan olmadı.
Şimdi tekrar denedim ancak hala "Hesabınızın kayıt işlemi başarısız olmuştur yetkililer ile iletişime geçiniz diyor." hatasını alıyorum.
Yetkililer de cevap verse daha güzel olacak...

arkadaşlar merhaba,
bir firmada çevre mühendisi olarak başladım, ancak kendimi firmaya çevre görevlisi olarak atamam gerekiyor. bunun için de çevre görevlisi belgesi için uzaktan eğitimi bakanlık tarafından açılan eğitimde tamamladım, sertifikayı indirdim. Bundan sonraki aşamada ilk olarak çevre görevlisi belgesinin alınması ve firmanın çevre görevlisi olarak sisteme yüklenmesi için hangi işlemleri tam olarak izlemeliyim? yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Firmanın tam unvanını, Ticaret Sicil Gazetesinden öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki linkten üyelik açıp, firma unvanınızı sorgulayın. Orada yazan unvan ile birebir örtüşmüş olması gerekiyor.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

@Gülşah Albayrak

Gülşah Hanım aynı konuda ben de sıkıntılıyım. Örneğin A tesisim için hem A1 hem de A2 şeklinde açılış yapılmış. İşin kötüsü izin işlemleri A1den yapılırken atık beyanları da hep A2'den yapılmış. Yani çevre izni gözüken A1'e girince hiç atık beyanı gözükmüyor. Zamanında bunu çevreyle görüşmüştüm birleştirilir mi dedim. Aldığım cevapsa böyle devam et kimse birşey dememiş bugüne kadar oldu :rolleyes:... e şimdi ne olacak peki. İzin olan A1 i aktifleştirip üzerime aldım.. ama şimdi mükerrer diyip A2'yi silsem hiç bir beyan bildirim kalmayacak.. Bu durumda denetimde gelip vay efendim 5 yıl saklaman gerek vs nerde beyanların deyip ceza kesmezler mi yani:suspus:

Arkadaşlar merhaba, tesisimize ait mükerrer kayıt olmuş ve iki farklı kullanıcı adı ile çevre bilgi sistemine giriş yapıyorduk. uygulamaların bazıları kullanıcının birinde, bazıları diğerinde görünüyordu. bakanlık iki kayıt arasında senkronize yapamadığı için ayrı ayrı kullanmak zorunda kalmıştık. Yeni sisteme kullandığımız girişin birini aktardık ancak bazı bilgiler diğer kullanıcıda kaldığı için yarım yamalak oldu. Diğer kullanıcıyı da aktarmak istiyoruz ancak UATV kodu ikinci kez girilemediği için işleme devam edemiyoruz. bu konuda bilgisi olan var mı?

Merhaba arkadaşlar Firmamızı EÇBS ' ye aktardık.Tesisimizi de onayladım.Tesisimize Ambalaj Bilgi Sistemi ve Motat KDS uygulamalarını da ekledim.fakat çok ilginç bir durumla karşılaştım Motat KDS uygulamasında bütün eski girişler gelirken.Ambalaj bilgi sisteminde hiçbir eski girişimiz gelmedi ve Tesis sadece Piyasaya Süren olarak görünüyor.Sadece piyasaya süren firma gibi giriş yapabiliyoruz.Normalde Ambalaj Atığı toplama ayırma faaliyeti yapmaktayız.Aynı durumla karşılaşan veya konuyla ilgili bilgi sahibi olan arkadaşlar bilgi verebilirse çok sevinirim. :)

Önceki cevapları görüntüle…
Merhabalar ,

Sistemdenred edilme ve ek belge talebi olarak eksiklik yazılabiliyor.
En kısa sürede ilgili mühendisi veya denetim şube müdürüne ulaşabilirseniz gerekli bilgilendirmeyi oradan alabilirsiniz.
Düzeltilebilecek bir konu varsa oradan yardımcı olacaklarını düşünüyorum.
Vakit kaybetmeden İl Müdürlüğü ile görüşün :)

Bizde uygunlukta aynı süreci yaşadık. Uygunluk aşamasında eksiklik verip red ettiler. Eksiklik veremiyoruz dediler uygunluk aşamasında. Daha sonra eksikliği tamamlayıp tekrar başvuru yaptık.

Anlaşılan bu sıkıntılı durumlardan bir müddet kurtulamayacağız. Keşke sistemi kurup sonrasında hadi aktifleştirin demeden önce bir eğitim falan düzenlenseydi.
Benim sıkıntımda firma yetkilisi giriş yaptığında firma gözüküyordu ve direkt aktifleştir dedik. Adımları tamamladık en sonunda müdürlüğe gitmeden onaylanması seçeneğini işaretledik. Bize başvuru onay formu çıkardı ve müdürlüğe iletilmelidir yazdı. Destek birimine sordum yeni başvuru yapmışsınız dedi. Ama yapmadık ne firma ekledim ne de bilgileri değiştirdim belge olarak imza sirküsü eklemiştik. Anlam veremedim. 181 bilmediğim bir şey söylemedi. Destek birimi de "Arayın detaylı bakalım" dedi ama telefonu açmıyor ki detaylı baksın! Müdürlükten de "Siz iyi kötü sistemi açabiliyorsunuz biz de hiç açılmıyor, bilmiyoruz" dediler.

@ezgig
Ezgi hanım ben bakanlığı aradım atık beyanları ile ilgili. beyanlarınız bulunan kaydı silmeyin dedi. ben de çıktılarınn olduğunu söyledim ama silmeyin birleştirme işlemi yapılabilir dedi.

Son 1 aydır bu sistem yüzünden sinir krizi geçirmek üzereyim.

Danışman firma yetkilisiyim. Hizmet verilen bir firmanın yetkilisi tesis yerine hesabı bana yetkilendirmiş.
eyeterlik sisteminden e-izin ile girince danışman firma olarak bizim firma değil de hizmet verilen firma gözüküyor.

İşin kötüsü yetkili olarak gözüktüğüm hesaptan yetkimi silmeye çalışıyorum ama öyle bir sekme bulunmuyor. Ne yani yetki verilen kişi ömrü billah firmanın yetkilisi mi olacak? :)

Allah aşkına madem sisteminizde açık neden hemen faaliyete geçiriyorsunuz? 2 link açarsınız, diğerinden bağlantılı olur, eski linke girilen bilgiler yazılım ile diğerine aktarılır. Çıldırmak üzereyim, fıkra gibi bakanlığımız var!!!!

Yetkili olunan bir işletmeyi silmeyi bilen varsa Allah rızası için cevap versin, bu yaşta yüksek tansiyon hastası olacağım!

arkadaşlar bakanlığa toplu mail atsak eski sistemi aktifleştirin diye. en azından 2019 a kadar sistemi toparlasınlar. zaten 6 ay kaldı şurada . Anca yaparlar.

sisteme giriş yapamıyorum.

@Olcay Çetin

Olcay Bey sizin durumunuz bende de var. Ama ben bilinçli yaptım. Bir gün tam mesaimi firmada geçirdim ama firma aktarımında sorun yaşayınca son çare kendimi firma sorumlusu olarak ekledim. ertesi gün kimseyi de ofisinde rahatsız etmeden, şube aktarımlarını yaptım. Dediğiniz gibi bende yetkili çıkarma butonu vs göremedim. İlerde ya eklerler ya da dilekçe ile çevre müdürlüklerine biz talep ederiz diye düşünüyorum.

@Olcay Çetin

Bildiğim kadarıyla buradan yapabilirsiniz resim atıyorum ECBS fırmanın adını yazınız zaten orada yan tarafta Başvuruyu İptal yazıyorum orayı tıklayın. sonra devam ediniz?

@Fatih YAZGAN

Fatih bey Motat KDS uygulamalarını da ekledim.fakat çok ilginç bir durumla karşılaştım Motat KDS uygulamasında bütün eski girişler gelirken. bu işlemleri yaparken EÇBS sistem üzerinden nasıl yaptınız yani ekleme işlemimi özelliklede Motat KDS sistemini nasıl eklediniz?ekran kaydını çekip burada yayınlayabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• ECBS1.png
    ECBS1.png
    42 KB · Görüntüleme: 89
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...