Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hava Emisyonu Konulu Çevre İzni - Erhan Sarıoğlu

Konu, 'ARŞİV' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

 1. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  TUÇEV Uygulamalı Çevre Görevlisi Eğitimi Sueno Hotel Ekim-2012

  Arkadaşlar, Erhan Sarıoğlu Bey' in "Hava Emisyonu Konulu Çevre İzni" adlı sunumu ekte bilgilerinize sunulmuştur.
   

  Ekli Dosyalar:

 2. Merve Çan

  Merve Çan CMNet Üyesi

  Can Bey çok teşekkürler..
   
 3. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  rica ederim, iyi çalışmalar..
   
  Merve Çan bunu beğendi.
 4. Merve Çan

  Merve Çan CMNet Üyesi

  size de iyi çalışmalar..
   
 5. Dilan Seycan

  Dilan Seycan CMNet Üyesi

  Çevre İzni Başvurusunda bulunacak işletmelerin sağlaması gereken esaslar diye bir yönetmelikte yer alan emisyon konulu işletmenin sağlaması zorunlu esaslar ı dolduran var mı örnek olarak incelemek istiyorum da il çevreye ulaşmış şikayet dilekçesi var mı diyor bunu tesis yetkilisinin sözüne mi güvenmeliyiz yoksa il çevreden mi öğrenmeliyiz? bir de bu formatı doldurup emisyon iznini mi alıyoruz ne eklememiz gerekiyor acaba yardımcı olabilir misiniz.
   
 6. Derya Efe

  Derya Efe CMNet Üyesi

  O formatı siz doldurmuyorsunuz, İl Çevre Müdürlüğü' nden tesisi emisyon uygunluğu için incelemeye gelen memurlar dolduruyor. Siz sadece önceden inceleyip oradaki koşulları sağlamaya çalışacaksınız. Diğer konuyla ilgili olarak da danışmanlığını yaptığınız firmanın sizinle böyle konuları dürüst bir şekilde paylaşması gerekir ki onlara yardımcı olabilesiniz. Güvenmiyorsanız İl Çevre Müdürlüğü' nden de öğrenmeniz mümkün.
   
 7. Dilan Seycan

  Dilan Seycan CMNet Üyesi

  teşekkür ederim peki il çevreden uygunluk alındıktan sonra çevre izni izinlisans gov tr den mi başvuru yoksa yapılması gereken başka bir işlem var mı
   
 8. Derya Efe

  Derya Efe CMNet Üyesi

  Rica ederim. Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Yönetmelikte yer alan GFB için gerekli belgeleri tamamlamanız gerekiyor. O belgeler ile başvuru yapacaksınız.
   
  Dilan Seycan bunu beğendi.
 9. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  İlgili yönetmeliği okumanızda fayda var. EK 3A ve EK 3B de yer alan bilgi ve belgelerin tamamlanıp, online sistem üzerinden geçici faaliyet belgesine başvuru yapılıyor. Alt detaylar yönetmelikte ve sitemize eklediğim sunumlarda mevcut..

  İyi çalışmalar..
   
 10. Dilan Seycan

  Dilan Seycan CMNet Üyesi

  teşekkür ederim sunumları da inceliyorum sadece zaman problemim olduğu için sorarak devam ediyorum iyi çalışmalar..
   
 11. Dilan Seycan

  Dilan Seycan CMNet Üyesi

  Bir sorum olacaktı..
  Tesiste çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar hakkında yönetmelik ek-2 7. maddesi kapsamı dışında herhangi bir emisyon kaynağı bulunmadığı tespit edilmiştir. diye bir denetim sonucu var bu durumda emisyondan muaf gfb başvurusu yapılmayacak mı demek oluyor. Atık su konulu çevre izni alması gerekmiyor mu ?
   
 12. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  Alıcı ortama deşarj var ise evet gerekiyor.
   
 13. Dilan Seycan

  Dilan Seycan CMNet Üyesi

  iki fabrika yanyana peki alıcı ortama dejarjı yandaki fabrikadan çıkışı varsa bu fabrikanın danışmanlık alması gerekmiyor mu yani ek2 ye giren tüm tesisler danışmanlık almak zorunda değil mi anlamadım gerek yok demişler de.
   
 14. merhaba arkadaşlar;
  ısıl güç meselesinden dolayı "Ek-2 olarak GFB alınan bir tesisin, çevre izni sürecinde emisyon ölçüm raporu hazırlatılırken Ek-1 olduğunun anlaşılması" gibi bir durumla karşılaşan oldu mu acaba? sehven yapılan bu hata yalan beyana girer mi? GFB belge yenileme diyerek yeniden başvuru yapılacak sanırım ama bu durumla karşılaşan arkadaşlar olduysa süreç hakkında bilgi verirlerse çok sevinirim. herkese iyi çalışmalar.
   
 15. Sehven hata yapıldığını anlatan bir dilekçe ile il müd. başvurun ve mevcut gfb iptalini isteyin. GFB iptal edildikten sonra gfb yenileme ile başvurunuzu yapabilirsiniz. bende böyle bir durum olmadı ama yanlış konusu secilen bir tesisimiz oldu gfb iptal ettirdik gfb yenilemeye gittik.
   
 16. teşekkürler.. tekrar GFB belge ücreti yatırdınız mı? bir de yenileme için iptal ettirmek gerekiyor mu?
   
 17. evet iptal ettirmek gerekiyor. yenilenen başvurumuz daha kabul edilmedi:) ama gbf bedeli yatırılacak diye biliyorum
   
  Ayşegül Öner Albayrak bunu beğendi.
 18. tesisi üretim esnasında farklı yakıtlar kullnıyor bu durumda izin başvurusunda izlenilecek yol nasıl olur ?
   
 19. rgungor

  rgungor CMNet Üyesi

  İl müdülüğü uygunluk yazısı için başvuru yaparken tesis yöentmeliğe göre hangi mddelerde ise iyi incelip dikkatli seçmek önemli. Birden fazla madde seçilebiliyor. örneğin ek-2 listesi madde 1.2.1 (ısıl gücü 1MW'tan büyük kömür yakıtlı kazan varsa), madde 1.2.2 (ısıl gücü 2MW tan büyük doğalgaz yakıtlı kazanı varsa), 4.1.14 (üretim prosesine göre) şeklinde maddeleri sıralayabilirsin...
   
  Yasemin Aslantürk Çebi bunu beğendi.
 20. teşekkürler bende böyle tahmin etmiştim zaten ;)
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...