• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Havalandırma havuzunda imoff değeri 800/30 dk olan arıtmadaki problem ne olabilir?

Erkan Karakaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MARE ÇEVRE
Arkadaşlar merhaba;

Üzüm işletme tesisindeki atıksu arıtma tesisinde bir problem var, sorunu nasıl çözülebilir, görüşlerinizi söylermisiniz,

Havalandırma havuzundaki imoff değeri 800-700 arasında değişmektedir 30 dakikada bu değerin 350-400 arasında olması gerekmektedir bu sorunu nasil giderebiliriz. görüşlerinizi söyleyebilirimisiniz arkadaşlar.

arıtma tesisinde çöktürme havuzundan savaktan flok taşması olmaktadır, çamur geri daim kapatıp sistemden çamur çektiriliyor, 30 dakika kadar devam ediyor ve sistem sonra flok aşımı aynı oluyor.

@Erkan Karakaya

Merhaba
Çamur kabarması sorunun imoff değerinden ziyade içersindeki akm miktarını ölçersen çamur yapındaki sorun hakındada sana bilgi verir (imoff bu konuda seni yanıltır) deşarjdaki akm kaçağı birden fazla nedenden oluşur aşırı organik yükleme, sudaki debi değişikliği eş orantılıdır tabi bunlar,azot gazının floklar arasına sıkışması, Ç.O miktarında düşüş, filametli bakterinin baskın halde bulunması, Ph, Septiklik derecesi,sıcaklık Nütrient İçeriği gibi

bir kaçtane daha var ama ana nedenler bunlardır bunlarıda genel bir tanıda birbirne bağlı olduğu için 2 çeşit kabarma tipine ayrılır

Bu şartlarda bir öneride bulunmak imkansız zira çözüm yolları çok farklıdır ve yanlış bir uygulamada biyolojik yapıyı tamamen kaybedebilir ve tekrar oluşturmak zorunda kalırsın

A.K.M, Ç.O ve mikroskobik ortamda inceleme sonucu kesin ve hızlı bir çözüm bulabiliriz...

Bunları Sağladıktan sonra Daha detaylı bilgi için iletişime geçersen yardımcı olmaya Çalışırım

Kolay Gelsin

arkadaşlar benim de havalandırma havuzumun üzerinde köpük oluşumu var ve çöktürmeden çamur kaçmakta çıkış suyuma. Filtrepres cihazım şuan bakımda ve çamur çekimi yapamıyorum sürekli geri döngüye gitmekte. çamur çeksem de belediyeden vidanjörle çektiriyorum onun da belli bir kapasitesi var. 8 ton alıyo sadece. Sizce havalandırmaya bakteri aşılasam olur mu? ölü bakterim mevcut çünkü. nasıl bir yol izlemeliyim?

Sizin durumunuz Vahim Aşı Diye bir şey olanaksız ve faydasız Çamur susuzlaştırma ünitenizin olmaması size bütün çözüm yollarını kapatıyor...

Ancak Çamuru serebileceğiniz bir alan varsa oraya sermenizi tavsiye edebilirim, Yada Süzdürmenizi Varsa Statik eleğinizi aktif çamura Polimer İlavesiyle Onuda Kullanabilirsiniz Çok verimli Olmasada Hiç Olmamasından İyidir Eğer Statik Eleğiniz Yoksa Bulunduğunuz bölgeyi bilmem ama Yaptırmanız Çok masraflı ve uzun süremez

yazın daha faydalı olabilirdi tabi birde tesisinizin kapsitesini ufak olarak kabul ediyorum ve işin diğer boyutu da bakım süresini bilmiyorum ancak uzaması durumda yapıyı tamamen çökerte bilirsiniz bence süreci hızlandırmaya çalışmak yapabileceğiniz en mantıklı şey Arıtma tesislerinde susuzlaştırma ünitelerinin bakımı yerinde anında yapılmalıdır yedek ünite mevcut değilse sizin için bir deneyim olmuş ancak sonuçları gene sizi sıkıntıya sokacaktır.

Statik elek hakkında daha ayrıntılı bilgi isterseniz iletişime geçebilirsiniz...