• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Il çevre müdürlüğü tarafından yapılan denetlemeler hakkında

M. Hayri Cüneydi

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ARFEN ALUMİNYUM SAN. VE TİC. A.Ş.
Arkadaşlar merhaba,

İl Çevre Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmiş denetlemelere aramızdan katılmış olan mutlaka arkadaşlar vardır.Yakın bir zamanda (daha tarih net değil) ben de o gruba katılacağım gibi bir his var içimde. :) Denetime girmiş arkadaşlar yaşadıkları tecrübeleri bizimle paylaşabilirler mi?Neler isteniyor?Nelere dikkat ediyorlar?Nelere bakıyorlar?Bu ve bunlara benzer sorulara yardımcı olabilirseniz biz de yaklaşan denetlememiz için bir ön plan yapmış oluruz.Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ediyorum.Bu arada bu bahsetmiş olduğum denetleme zamanı önceden tespit edilmiş denetleme olacak.Ani baskın şeklinde yapılanlardan değil yani. :)

@Melis Kara
Heheheheh desenize yalnız değilim.Eğer olursa bu benim ilk ciddi denetlemem olacak. :)

@Melis Kara
Ohohoh maaşa'Allah.İyi ki açmışım konuyu.Yalnız olmadığını görünce insan çok mutlu oluyor. :)

@brju
Herhalde rutin bir denetleme.OSB içindeki firmalara yavaş yavaş yazılar gitmeye başlamış.Denetleme tarihleri hakkında.

Arkadaşlar Bizlerde sizler gibiyiz . Denetime gittiğimizde bizlere yardım edilmesi gerekmekte. Danışmanlıgını ve/veya çalışanı oldugunuz tesisi iyi biliniz. Ondan sonrası kanun ve yönetmelik bazında yapılacaktır. Evrak bazında sonrada tesiste denetim yapıldıgında sıkıntı olmayacak kadar hazır olmak yeterlidir.

@İrem Bengisu Erol
İrem Hanım bileşik denetimlerin proğramı bu şek gerçekleştiriliyor.Size tekrar gelip gelmemeleri hak. net bir şey diyemem ilinizdeki sanayi faaliyetlerinin yoğunluğu bağlı. ;)
ÇEVRE DENETİMİYÖNETMELİĞİ

Yıllık denetim programı
MADDE 22– (1) Birleşik denetimler için yıllık denetim programı, Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü ve il çevre ve orman müdürlüklerinin işbirliği ile bir önceki yılın Aralık ayında hazırlanır ve Bakan tarafından onaylanarak yürürlüğe girer.
(2) Bu programla, yıl içinde Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatınca birleşik denetim gerçekleştirilecek tesis veya faaliyetler belirlenir.
(3) Ortam bazlı denetimler konusunda Bakanlık ve Bakanlığın yetki verdiği kurum ve kuruluşlar, denetimleri kendilerinin belirlediği programlar çerçevesinde gerçekleştirir.
(4) Kaza, ihbar, şikâyet gibi durumlarda veya Bakanlıkça gerek görüldüğü hallerde denetim programına bağlı olmaksızın birleşik ve/veya ortam bazlıdenetim yapılır.
Bildirim
MADDE 23– (1) Yıllık denetim programına alınan tesis veya faaliyetlere, denetimlerin haberli yapılacak olması durumunda en az bir hafta önce yıllık denetim programına alındıkları bildirilir.
(2) Kaza, ihbar,şikâyet gibi durumlarda, ortam bazlı denetimlerde veya Bakanlığın program dışı denetime gerek gördüğü hallerde denetimin haberli yapılması zorunlu değildir.