• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Iş sağlığı ve güvenliği

habibe. ktl

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
öğrenci
Merhaba ben son sınıf öğrencisiyim mühendislik projemi isg üzerine aldım ve öğrenci yurtlarının risk analizi üzerine çalışıyorum literatür olarak bilgi eksikliği bulunmakta elinde böyle bir çalışması olan veya ulaşabileceğim bir yer var mı bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

Merhaba;
Öncelikli olarak yurtta kaç kişinin kaldığı, Yurtta çalışanların sayısı ve yaptıkları işler, bulaşıcı hastalıklar ilgili önlemler, hijyen, toplu yaşamayla ilgili oluşabilecek tehlikeler, binanın fiziki durumu (yakınında bulunan yapılardan gelebilecek tehlikeler) yangın için gerekli önlemlerin alınıp alınmadığı, varsa kazan dairesi, su deposu vb. yerlerin kontrollerinin yapılıp yapılmadığı, bina merdivenlerinin durumu,acil durumlarla ilgili önlemler alınmış mı v.b. genel olarak bunlara bakabilirsiniz.

@Ferhat Elçi hocam daha önce de başka bir arkadaşa önermiştim Hakan Erdoğan Hoca'nın notları çok yardımcı olacaktır size facebook tan grubuna katılıp kaynak olarak değerlendirebilirsiniz. Bende C sınıfına hazırlanıyorum bahsettiğim gruptan eminim ki çok arkadaş vardır burdan bilen.

@nrhyt
@Ferhat Elçi
Ben de sadece facebook grubundaki özet notlara çalışarak ve mümkün olduğunca soru çözerek girmiştim. Sayfadaki dokümanların faydalı ve yeterli olduğunu düşünüyorum. "İSG SINAVLARINA HAZIRLIK PLATFORMU" bilgiler sekmesi altında dosyalar sekmesi var dokümanlara oradan ulaşabilirsiniz.

@Ferhat Elçi Burası farklı bir sayfa sanırım. "İSG SINAVLARINA HAZIRLIK PLATFORMU" olarak facebook üzerinden aratın. Bir de "İSG SINAVLARINA HAZIRLIK PLATFORMU 2017" var. Dokümanlar güncel oluyor.

@hilal kc
ilk defa gireceksen isg ile ilgili kurslar var yazılman lazım ders var kaynak sağlıyorlar .. daha sonra başvuru zamanı başvurunu yapabiliyorsun öncelik dersane isg kursu yani gerisi kolay zaten

@Mine Bulut
teşekkür ederim aydınlatıcı bilginiz için notları hal ettim