Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Isyan !!!

Konu, 'ARŞİV' kısmında Seçil Sağlam tarafından paylaşıldı.

 1. Seçil Sağlam

  Seçil Sağlam CMNet Üyesi

  Arkadaşlar şunu anlamış değilim koskoca bakanlığın neden sağlam bir yazılımı yok. Çevre bilgi Sisteminde ki sorunlardan bıktırdılar insanları bezdirdiler.

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, ''Biz, her konuda değil ama çevreciliğin bazı departmanlarında, bazı konularında Avrupa'dan daha ilerdeyiz'' demiş.

  Sonuçta Bakanda kabul etmiş bazı departmanların geride olduğunu . Bizimkiler alt yapı olmadan yönetmelik çıkarmada Avrupadan öndeler . Örnek : Hayvansal atıklar ile ilgili olarak ne alt yapıları var yok . Ama yönetmeliklerde bir ton cezası var. Bu konular da yol gösteren bir Bakanlık var mı ? ne Tarım Bakanlığı ne de Çevre Bakanlığı sadece işleri güçleri yönetmelik çıkarmak . Tutturulmuş biyogaz da biyogaz verin parayıda yapsın millet. Yada biyogaz tesisleri kuranlara kurulum aşamasında devlet destek versin. Ama ne destek var ne de bir alt yapı ama yönetmelik var ceza var . Cezayı da hiç elleri titremeden yazarlar saolsunlar.
   
  Melih Coşar bunu beğendi.
 2. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Valla meslektaşım ne desen haklısın. Ben bir de Bazı İl Çevrelerin işlerini savsaklamasına karşıyım. Geçenlerde elime bir tutanak geldi yürürlükten kaldırılan tebliğe ve tesisle alakası olmayan maddeye atıfla eksiklik yazısı yazılmış. Benim belgeyi teslim etmemle eksiklik yazısının arasında geçen süre 4 ay! Yine her hangi bir ilin her hangi bir il çevresi gelip inşaat halindeki tesisime emisyon raporu yok diye tutanak tutabiliyor. Zamanında bazı il çevreler yine GFB'lere taksit taksit eksiklik çıkararak başvuruları red ederdi. Hey gidi ne günlerdi öyle:)
   
 3. İdris Kaval

  İdris Kaval CMNet Üyesi

  2 ay oldu GFb başvuru yaptım fakat sistemde sıkıntı olduğundan iyi ya da kötü geri dönüş yapamıyorlarmış.
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.