• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

İzin lisans GFB sorgulama sayfası

Nazlıhan TOPÇU

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
.
Merhaba arkadaşlar, önceden web sayfasını hatırlamadığım izin lisans sorgula yazarak bulduğum bir sorgulama sayfası vardı bakanlığın.
Şuanda yazdığımda bulamıyorum.
Entegre çevre bilgi sisteminden dolayı sanarak yeni izin lisans sayfasını da kurcaladım bulamadım.
Atık gönderdiğim tesislerin lisanslarını sorgulamak için ne kullanıyorsunuz? bu site nereye kayboldu? bilen yardım edebilir mi?

O sistem,
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
linkinden sorgulanıyordu. "izinlisans.cev.gov.tr" adresi kullanıma kapatılınca, orası da kapanmış oldu. Şu anda sorgulayabileceğimiz net bir yer yok, bekliyoruz. Ancak vergi numarasını biliyorsanız, eskiizin sayfasından geçerlilik tarihini görebilirsiniz.

--

EDİT: Buldum :D Şöyle sorgulanabiliyor.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Merhaba Arkadaşlar,

Çevre İzin başvurusu yapmıştım eksiklik geldi, ancak eksikliğin yanında benden sisteme ayrıca bir kaç belge daha yüklememi istiyor. Bunlardan birisi de taahhütname. Çevre izni yenileme için nasıl bir taahhütname yazılması gerekiyor?

Çevre izin yenileme nedeni nedir belge süre bitimi mi? firma yetkili değişikliğimi yetkili değişikliği konusunda mevcut çevre izin şartlarına uyacağına dair taahhütname olabilir, yada çevre izin konusunda atıksu vardır ilgili yönetmeliklere uyacağına dair noter onaylı taahhütname gerekir. Konuyu tam olarak aktarırsan daha iyi yardımcı olabiliriz.

@serdaralkan
Çevre İzin belgesi 5 yıllık süresi bitmeden yenileme için başvuru yaptım. Yetkili değişikliği ya da kapasite artırımı yok. Tesis sadece hava emisyonuna tabi. Şu an süresi bitecek olan çevre izni de hava emisyon konulu

@Fikret C
emisyon raporu için eksiklik vermişti. Emisyon raporunda eksiklikleri giderdik valilik tespit raporuyla birlikte sisteme yükleyeceğim ayrıca bunların yanında taahhütname de istiyor

....... faaliyetlerimizde 2872 Sayılı Çevre Kanunu,İlgili Yönetmelik hükümlerine ve Çevre İzin şartlarına uygun hareket edeceğimizi, şartlarda değişiklik olması durumunda yeniden Çevre İzin sürecinin başlatılacağını beyan ve taahhüt ederiz.
İmza atan kişilerin imza sirküleri ve noter onaylı olmalıdır.

@Tafyon
Teşekkür ederim. Bu şekilde bir taahhütname yazısından örnek hazırlayıp ilgili memura gösterdim onay verdi.

Merhaba Arkadaşlar,
Emisyon izni yeniletmek için izin belgesi bitim süresinden en az 6 ay öncesinde başvuru yapmak gerekiyor.GFB tekrar başvurusu yapmaya gerek var mı ?Bir de tekrar İl Müdürlüğünden uygunluk yazısı,Valilik tespit raporu almaya gerek var mı ,eski uygunluk yazısı geçerli midir ?Yardımcı olursanız sevinirim.İyi çalışmalar.

@levenntyildirim

GFB değil, siz yenileme başvurusu başlatacaksınız. Sizden istediği belgelerin arasında, GFB alırken istenen belgeler de olacak. VTR'nin de, İl Müdürlüğü Uygunluk Yazısının da yenilenmesi gerekiyor. 1 Sene geçerliliği var o belgelerin.

6 ay önce başvuru yapılması gerekiyor. Valilik tespit raporu ve il müdürlüğü uygunluk yazısı yenilenmesi gerekiyor. GFB almadan çevre izni yenileniyor.

Cevaplar için teşekkür ederim.Peki valilik tespit raporu ve il müdürlüğü uygunluk yazısı için dilekçe mi verilmesi gerekiyor?Örnek dilekçe yazısı varsa gönderebilir misiniz? Yenileme başvurusuna kadar İl Müdürlüğü uygunluk raporu için gelip denetlemezse bu sorun yaratır mı ? Başvuru eksikliği için 90 gün ayrıca mı verir?Bunların sürelerini de yazarsanız sevinirim.İyi çalışmalar.

sistem üzerinden uygunluk başvurusu yapman gerekiyor. Çoğu il müdürlüğü yazılı dilekçe istemiyor artık. Sen 180 gün önce süreci sistemden başlatmalısın. Gerekirse eski belgeleri yükle sistemden eksiklik açsınlar. 180 gün geçtiği takdirde sistemde yenileme yapamazsınız

merhaba;
yukarda yazılan şeylere ek olarak birşey sormak isterim;çevre izin lisans yenileme için bende işlem sağlayacağım valillik tespit raporuna dilekçe ile mi başvuru yapıyorum ? Desteğinizi rica edeceğim.

@Kara--

VTR dilekçe örneğinin belli bir formatı var mı? Bakanlık ya da il müd. internet sitelerine baktım ama göremedim. Sadece VTR örneği var.

Elinde dilekçe örneği olan vard paylaşabilir mi?