• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Java

Müberra Kaşkaya

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar merhaba,
bir kaç gündür izinlisans sitesinde belge görüntülemek istediğimde ekteki hata ile karşılaşıyorum. İnternetten araştırdım fakat birşey bulamadım. Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim
iyi çalışmalar.

java hata.JPG

dijital imza kurulumunu yaptıktan sonra izinlisans sayfasından giriş yapın. bende mobil imza kullanıyorum ama sanırım bunun onla ilgisi yok. yazılımı yukledıkten sonra belgemı goruntuleyebıldım.

@E.Onur ÖZÇİÇEKCİ
Onur bey zahmet olmazsa ekran görüntüsü şeklinde gönderebilir misiniz? Anlattığınız şekilde yapmaya çalıştım ama başarılı olamadım :(

1. İlk olarak dijital imza programını indiriyoruz.

Dijital İmza Kurulum 1.PNG

2. Programı açtığımızda aşağıdaki gibi bir ekran çıkıyor karşımıza. Eğer yükle butonuna bastığında hata vermeden yüklemiyorsa sorun vardır demektir, bundan sonra anlatağım şeyleri uygulayın. Eğer problemsiz yüklüyorsa -hiç hata vermeden- sorununuz benim anlatacğım şeylerle ilgili değildir.

Dijital İmza Kurulum 2.PNG

3. Hata verse bile en sonunda aşağıdaki gibi yükleme işlemi başarıyla tamamlanmıştır diyecektir. Aldanmayın, pekte başarılı yüklememiştir çünkü.

Dijital İmza Kurulum 3.PNG

4. İşlem kolaylığı açısından dosyamızın adını kolay bir şeye çevirelim. Ben kendi adımı yazdım.

Dijital İmza Kurulum 4.PNG

5. İsmini değiştirdiğimiz dosyayı C:'nin göbeğine atalım.

Dijital İmza Kurulum 5.PNG

6. Şimdi Komut istemine girmemiz lazım. Windows 8 kullanıyorum. Windows 8'de aşağıdaki resimdeki gibi masaüstünden veya belgelerinizden bir klasör açıp yukarıda file (dosya) menüsünün altında komut istemine yönetici olarak giriş yapınız.

Windows 7'de başlat-donatılar-komut istemi şeklinde ulaşılması lazım şimdi net hatırlamıyorum. Komut istemini görünce sağ tuşla mutlaka ama mutlaka yönetici olarak giriş yapın.

hiç bulamadınız başlat'a basıp arama kutucuğuna cmd yazabilirsiniz. yine sağ tuşla yönetici olarak giriş yapmayı ihmal etmeyin.

Dijital İmza Kurulum 6.png

7. Karşınıza komut istemi çıkacak. C'nin alt klasörlerinde iseniz. "cd \" yazıp enter'a basalım. Göreceğiniz gibi C'nin göbeğine yani dosyamızın bulunduğu yere geldik.

Dijital İmza Kurulum 7.PNG

Dijital İmza Kurulum 8.PNG

8. C'nin göbeğine ulaştıysak sağ salim "onur.jar" yada her ne isim verdiyseniz "herneisimverdiyseniz.jar" yazalım ve enter'a basalım.

Dijital İmza Kurulum 9.PNG

9. Enter'a bastıktan sonra kurulumun yeniden açıldığını göreceksiniz. Şimdi yükle'ye bastığınızda sorunsuz bir şekilde kurup, "yükleme işlemi başarı ile tamamlanmıştır" diyecektir. Bu sefer yalan söylemiyor olacak.

Dijital İmza Kurulum 10.PNG
İnşallah probleminiz budur ve inşallah çözülür.

@G.Şimşek

Sevindim, bir arkadasim askerdeydi ve cevre gorevlisi islemlerini benim yapmam gerekiyordu. Bu problemle o zaman karsilasmistim.

Onur bey teşekkürler. Anlattığınız şekilde yapmıştım zaten. Ama sistemde zaman zaman sorun devam ediyor. Birde portala en son yüklediğim evrakları göremiyorum. Daha önce yükledikleri mi görebiliyorum.