• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kamuda ve Özel sektörde çevre mühendisleri sayısı nedir

Omerkaraburun

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Erdal bakkal
Büyük ve küçük beledilerde müdürlükler de bakanlıklarda iller bankasin da fabrikalarda vs kaç çevre mühendisi bulunur acil

Omerkaraburunyani ilginç bir soru olmuş. Belediye ve İller bankası sayısı belki bi şekilde bulunur ama fabrikalar özelleri de içeriyor nasıl bulunacak ?
çevre mühendisi olarak çalışıp sgksı çevre müh. olarak yatmayanlar da vardır bknz. BEN !
bu arada not ekleme gereği duydum @Pnr hanımcım baya şaşırmış :koptum: :koptum:
Uzman olarak yatıyor sgkam bence çok saçma. neyin uzmanı ? ne uzmanı ? kim uzman ? hangi uzmanı ?

Son düzenleme:
Ben oran veriyorum kamudaki 1 personele 40 özel diyorum, tutarsa iyi kazanırım sanırım ?

Acil aynen rapor iceriginde olması lagzim lakin herşey tamam ama sayı eksik ?
[automerge]1591100646[/automerge]
TÜİK de bulabiliyoruz demek tesekur ederim
[automerge]1591100720[/automerge]
Fabrikalarda genelde ya çevre danışmanı olarak veyahut on arıtma tesisi varsa orada calismaktalar lakin kaç kişi onu bilmiyorum mesela bir fabrikada çevre yönetim birimi bulunuyor bı yada 2 mühendis oluyor diye biliyorum

Ya sorum yanlış anlaşılmış galiba şimdi kamu da belediyede kaç mühendis çalışır özel bir firmada ortalama kaç mudendis çalışır atıksu arıtma da içme suyunda düzenli depolamada kaç mühendis çalışır mesela ?
[automerge]1591100886[/automerge]
Vallahi helal olsun peki bunun kaçı belediye kaçı müdürlükler kaçı özel filan ? bunu nasıl anlicaz

Danışmanlıkta en az 4 kişi çalışmak zorunda. Belediyede Temizlik İşleri, Fen İşleri, Çevre Koruma ve Kontrol gibi bölümlerde en az 2 tane çalışıyordur. arıtma tesisinde 1 kişi çalıştırırlar. Atık firmalarında 1 ila 10 arası çevre mühendisi gördüm. Yani ucu açık :D

ben ilçede oturuyorum. burdaki belediyede çevre mühendisi çalışmıyor. pastahane kasap manav gibi yerleri zabıta ekibiyle beraber denetleyen gıda mühendisine çevre ile ilgili işleri de yaptırıyorlar yıllardır.