• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kamuda ve Özel sektörde çevre mühendisleri sayısı nedir

Omerkaraburun

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Erdal bakkal
Büyük ve küçük beledilerde müdürlükler de bakanlıklarda iller bankasin da fabrikalarda vs kaç çevre mühendisi bulunur acil

Saçmalık başka birşey deil çevre mühendisine her yerde ihtiyaç vardır 20 kişilik köy dahi olsa çalışabilir yani önemli olan atık çıkması

ah be kardeşim :) sadece benim tanıdığım bu ilçede 10 tane aktif çalışan makine mühendisi vardır geçen sene ne bi ilan ne bi duyuru 70 km öteden hergün gelip-giden bi elemanı işe aldılar

@Gökhan Kutlu bizim burada da ilçelerin birinde çevre mühendisi çevre birimi yok mesela bir şeyler anlatıp sözleşme yapacak ilgilenecek insan bulamıyorum ? Belediye başkanı sözleşme yapmadan toplayın resmi işlerle beni uğraştırmayın dedi geçen hafta mesela. Çevreyle ilgili birime ayıracakları ücretleri yokmuş o yüzden çevre mühendisi filan çalıştırmıyor gerekçe bu @Omerkaraburun

bildiğim büyükşehir de sadece bir bölümde 15 çevre mühendisi var ne iş yaparlar merakım çok .. :D

balıkesirin merkez hariç 18 ilçe belediyesinde toplam 5 tane yoktur. var ama siyaseten yok. böyle işte verilen değer. ancak başkanın yeğeni, kuzeni tekniker ise o daha değerli mühendise göre.

büyükşehir belediyelerinde yok yani diğerlerini geçtim.

geçen çb atama sayısı 12 idi sanırım. Koca ülkede sadece 12. o da 90 puan almanız lazımki Artvin de göreve başlayasınız öyle yani. Hemşirelik okumayarak hata mı yaptık naptık :)

kamuya500 çevre mühendisi bence yanlış bir etiket. Yani alın nereye koyarsanız koyun. sekreterlik gibi bi algısı var.

Her belediyeye sıfıratık birimi ve çevre mühendisi alma zorunluluğu gelse (ki mantıklı sebeplerini anlatmaya gerek yok siz meslektaşlarıma, çöp toplamakla bitmez, ayrıştırma ve yeni projeler yapmak şart bunu çevre mühendisi yapmayacak da kim yapacak işletme bitirmiş çevre koruma müdürü mü..) neyse işte böyle bir etiket ile twitterdan bastırılmalı. yoksa 500 alın demek bana saçma geliyor. karşıyı ikna edici değil bi kere. #HerBelediyeyeSıfırAtıkŞart #Herİlçeye1ÇevreMühendisi gibi olmalı.