• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kapasite raporunu kg'dan metreküpe çeviren var mı?

ilknurarducoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
cantekinler geri dönüşüm
Amabalaj atığı toplama ayırma tesisleride tesis tipi belirlemek için il müdürlükleri yazı gönderiyor. Ve bu yazıda kapasite raporunun metreküp cinsinden istiyor. bunu yaptıran arkadaslar varmı ? Bizim ticaret ve sanayi odamızın bu konuyla alakalı herhangi bir bilgisi yok. Yardımcı olursanız sevinirim

@Gökçe Kılıç

d=m/v , Yoğunluk = kütle/hacim. Yoğunluğu bilsek zaten 1 ton atığın ne kadar hacim kapladığı sonuca ulaşabileceğiz.

@mahsunGS
bizde şu şekjilde yapıldı pres baskısına göre değişiyor örneğin bir karton balyasının ağırlığı ve metreküpünü verdim naylon için ayrı pet için ayrı plastik için ayrı hepsinin ayrı ayrı metreküplerini ve ağırlıklarını verdim o şekilde dönüşümü yaptı kapasite raporunu düzenleyen arkadaş.

@gülçin_k_ Gülçin Hanım, resmi olarak ücret talep edemediklerini söylediler ancak başka illerde ücret talep ettiklerini duydum, değişiyor sanırım. İşlemler kısmında ise sadece eski kapasite raporumuz ve dilekçe ile başvurdum onlar arayıp balya boyutlarını sordular onun dışında herhangi bir işlem yapmadım.

Arkadaşlar paylaşırsanız seviniriz odalarda işin içinden çıkamayacak durumda nasıl hesaplandığıyla ilgili pek bi fikirleri yok. Örnek olması açısından sunabiliriz bizde odaya.