Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Karışık endüstriyel atık suların alıcı ortama deşarj standartlarına uygun olarak deşarj izin belgesi

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Erkan Karakaya tarafından paylaşıldı.

 1. Erkan Karakaya

  Erkan Karakaya CMNet Üyesi

  Herkese kolay gelsin iyi çalışmalar;


  Arkadaşlar bir konuda kafam karıştı, sizin fikirlerinize ihtiyacım var, Öncelik çalıştığım firma Atık solvent ve atık yağ geri kazanımı yapan bir firma, 2008 yılında Deşarj izin belgesi almış bulunmaktadır.Skky 37. maddesine göre "Karışık Endüstriye atıksuların alıcı ortama deşarj standartları"na göre.

  ÇKAGİLHY'ince Linsalarını birleştirmek için müdürlüğü uygunluk yazısı almak için başvurduk ve yazımızı aldık fakat yazıda şu yazmaktadır deşarj ile ilgili olarak . "İşletmede evsel atıksuların foseptikte biriktirildiği,ancak proses atık suların kimyasal atıksu arıtma tesisinde arıtılarak alıcı ortama deşarj edilmesi ve proses atıksuların tehlikeli maddelerin su ve çevresinde neden olduğu kirliliğin kontrolü yönetmeliği Ek-1 ve Ek-2 sinde yeralan maddelerin içermesi nedeniyle çevre izninin atıksu desarjı ile tehlikeli madde atıksu deşarjı konusunda kapsamda kaldığı tespit edilmiştir.

  Danışman firmamız almış olduğumuz il müdürlüğü uygun yazısı ve firmanın daha once bulunan deşarj izin belgesi ile gfb icin basvurmustur bu konuda bizim için bir problem teşkil eder mi deşarj izini konusunda ... Teşekkürler.
   
 2. Ahmet Ecevit

  Ahmet Ecevit CMNet Üyesi

  sayın erkan bey :müdürlüğün yazmış olduğu ,Ek-1 ve Ek-2 sindeki maddelere göre .kimyasal arıtma yapılması zorunlu,bazı il müdürlüklerinden bu tip almış olduğunuz -uygundur- yazısı verebiliyorlar,.....neye göre????....bilmiyorum ..
  Ama size sıkıntı olur.kimyasal arıtma yapılması şart. selamlar..
   
 3. Erkan Karakaya

  Erkan Karakaya CMNet Üyesi

  Ahmet Bey teşekkür ederim, Biz zaten firma olarak kimyasal arıtma yaptığımız için skky tablo 19 . deşarj izini aldık, benim anlamadığım il müdürlüğü uygunluk yazısında neden Tehlikeli maddelerin su ve çevresinde nedn old.kon.yont. ek-1ve ek-2 sinde yeralan maddeleri içermesi nedeniyle çevre izinin atıksu deşarjı tehlikeli maddde atıksu deşarjı konusunda kapsamda kaldığı tespit edilmiştir gibi bir ibare kullanılması.beni terettüdte bırakıyor .
   
 4. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  üzerinden zaman geçmiş ama Erkan bey, Tehlikeli maddelerin su ve çevresinde nedn old.kon.yont - su kirliliği kont yönt göre ne fark içeriyor tam farkı nedir?
   
 5. Erkan Karakaya

  Erkan Karakaya CMNet Üyesi

  Merhaba,


  tehlikeli mad. su çevresinde yönetmelik gereği siz belirlemiş olduğunuz parametrelerden analiz yaptırıyorsunuz, diğerinde ise standart tabloya göre analiz yaptırıyorsunuz.

  Ayrıca bazen parametreleri il müdürlüğüde belirleye biliyor. Belirlenen parametreler kirletici etkisi yüksek olan parametreler seçiliyor.
   
 6. mtıngır

  mtıngır CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba;
  Çorlu bölgesinde danışmanlığını yaptığım bir işletmenin endüstriyel nitelikli atıksuları kocaelindeki mass arıtma tesisine vidanjör ile gönderilmekteydi. Fakat il müdürlüğü uygunluk dilekçemize evsel ve endüstriyel nitelikli atıksuların ilimiz sınırları içerisinde faaliyet gösteren ve çevre izni bulunan bir atıksu alt yapı yönetimi ile sözleşme imzalanması gerektiği ile ilgili eksiklik geldi. Bu eksikliğin yasal dayanağı ne olabilir. daha önce böyle bir sorun ile karşılaşan oldu mu?
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.