Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Katalizör

Konu, 'ARŞİV' kısmında cevreciyiz tarafından paylaşıldı.

  1. cevreciyiz

    cevreciyiz CMNet Üyesi

    KATALİZÖR

    Bazı organik maddeler kaynayan asitli bikromat çözeltisinde pratik olarak oksitlenmezler. Bunların oksidasyon hızları çok düşüktür. Ancak ortama katalizör ilave edilirse bu maddelerin oksidasyonunu sağlamak mümkün olur. Katalizör olmadan oksidasyonu sağlanamayan başlıca maddeler arasında düz zincirli alifatik bileþikler, uçucu organik bileşikler, düşük molekül ağırlıklı yağ asitleri, heterosiklik aromatik bileşikler, aromatik (benzen halkası ve kondanse halka) gruba bağlı olan uzun zincirli hidrokarbonlar sayılabilir. Katalizör olarak gümüş tuzları çok etkili olmaktadır. Bu amaçla KOİ Tayininde oksidasyon ortamına Ag2SO4 ilave edilir. Deneyde Ag2SO4 C.H2SO4 içinde çözünmüş halde kullanılır. Yalnız aromatik bileşikler ve piridin katalizöre rağmen KOİ deneyinde oksitlenmezler.
     

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...