Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kazan güçleri

Konu, 'ARŞİV' kısmında Merve Kübra tarafından paylaşıldı.

1. Merve Kübra

Merve Kübra CMNet Üyesi

Merhabalar;
    Çalıştığım Gıda Üretimi yapan tesis bünyesinde 2 adet kazan mevcut. Kazanların güçleri toplamı 2MW tın üstünde. Kazanlardan 1 tanesi yedek. Kullanılan kazan ise 2 ayrı fabrikayı beslemekte. Çevre izinleri için iki fabrika içinde ayrı ayrı başvuruda bulunacağım, fakat kazan gücü de ikiye mi bölünecek. Kazanın gücünün yarısının ayrı bir fabrikayı beslediği konusunda nasıl bir bilgilendirme yapabilirim? Bu konuda bana yardımcı olmanızı rica ediyorum.

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Öncelikle Firmalar ortak mıdır?
    Bu durumda tavsiyem, kazanlardan birinin tüm enerji sarfiyatını ve kirlilik unsurunu(emisyon vs) 1 firma üzerine alabilirsiniz. Firmalar aralarında bir protokol yapmalıdır. Kazan hangi firma bünyesinde ise o firma tüm sorumluluğu üstlenebilir. Bu şekilde İl Müdürlüğü'de kabul görüyor.

3. Mahmut Konukcu

Mahmut Konukcu CMNet Üyesi

Merve Hanım,
    İki ayrı tesis olduğuna nasıl karar verdiniz? Ticaret sicilleri, adresleri, kapasite raporları vs. farklı ise Mjora'nın da belirttiği gibi tesis biri diğerinden enerji satın alıyor gibi gözükür ve gıda sektörü olduğundan da eğer başka izin konusu yoksa ihtimalen izinden muaf olur. Sorumluluğu üzerine alan tesisin izin alması yeterli olur.
    Ancak yukarıda saydığım belgeleri ortak(iki tesis için tek) ise zaten onlar tek tesis olarak işlem görecektir.

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...